Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / ZSSK si pořídí čtyři Kissy

ZSSK si pořídí čtyři Kissy

14.1.2022 – autor: JOSEF HOLEK

Nejen na slovenskou železniční síť by měla vyjet čtveřice dvoupodlažních, elektrických jednotek Stadler Kiss. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) podepsala kupní smlouvu v polovině prosince loňského roku. Nové Kissy mají být dodané během dvou let a jezdit budou především v západní polovině Slovenska, objevit by se však měly i na lince z Bratislavy do Břeclavi.

ZSSK si pořídí čtyři Kissy
Pokud se nestihne proměna uzlu v Žilině, budou zatím nasazeny z Palárikova do Banské Bystrice. Jednotky umí jezdit rychlostí 160 km/h a cestujícím nabídnou moderní informační systém anebo možnost připojení k internetu pomocí technologie wi-fi. Dále nebude chybět kamerový systém a automatické počítání cestujících. Šestivozové jednotky dokážou přepravit také 15 jízdních kol. V 1. třídě bude 30 míst, ve 2. třídě 552. ZSSK za nové vozy zaplatí 76,95 milionu eur (více než 1,9 miliardy Kč). Většinu zaplatí unijní dotace.

Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Stadler uspěl v Arábii, dodá až 20 vlaků saúdskoarabským železnicímStadler uspěl v Arábii, dodá až 20 vlaků saúdskoarabským železnicím

27.3.2024 - Stadler dodá státním saúdskoarabským železnicím (SAR) minimálně 10 dieselelektrických jednotek z rodiny Next Generation. Součástí smlouvy, kterou společnost podepsala v únoru, je také desetiletá údržba vozidel a opce na… »

SBB objednaly dalších pět rychlovlaků Giruno pro spoje do Itálie SBB objednaly dalších pět rychlovlaků Giruno pro spoje do Itálie

26.3.2024 - Švýcarské spolkové dráhy (SBB) potvrdily objednávku dalších pěti vysokorychlostních vlaků řady RABe 501 známých pod obchodních značkou Giruno s maximální rychlostí 250 km/h od firmy Stadler Rail. Chtějí tak podpořit… »

Na Slovensku vyjely patrové jednotky KISSNa Slovensku vyjely patrové jednotky KISS

24.3.2024 - Cestující na Slovensku začali v únoru využívat nové patrové elektrické jednotky KISS od společnosti Stadler Rail. Železniční společnost Slovensko (ZSSK) objednala v roce 2020 čtyři šestivozové vlaky za bezmála 77 milionů eur,… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika