Železničář / Zahraničí / ZSSK si pořídí čtyři Kissy
ZSSK si pořídí čtyři Kissy
14.1.2022 – autor: JOSEF HOLEK
Nejen na slovenskou železniční síť by měla vyjet čtveřice dvoupodlažních, elektrických jednotek Stadler Kiss. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) podepsala kupní smlouvu v polovině prosince loňského roku. Nové Kissy mají být dodané během dvou let a jezdit budou především v západní polovině Slovenska, objevit by se však měly i na lince z Bratislavy do Břeclavi.

Další články této rubriky
ZSSK hledá elektrické jednotky pro linku z Bratislavy do Žiliny
27.2.2025 - Železniční společnost Slovensko (ZSSK) v lednu vyhlásila veřejné zakázky na nákup dvou moderních elektrických jednotek pro linku Bratislava – Žilina s možností uplatnění opce na další dva kusy. Předpokládaná hodnota zakázky je… »
Slováci si pořídí nové lůžkové vozy
20.2.2025 - Železniční společnost Slovensko (ZSSK) hodlá pořídit 10 moderních lůžkových vozů s možností rozšíření o dalších 14 kusů. Součástí zakázky je i jejich kompletní desetiletý servis. Investice za více než 90 milionů eur by… »
Třetina dálkových spojů DB se loňský rok zpozdila
13.2.2025 - Německé dráhy bojují se stále klesající přesností svých spojů. V loňském roce měl každý třetí vlak provozovaný společností Deutsche Bahn zpoždění. Přes 37 procent jich dorazilo se zdržením větším než 6 minut. Jedná se… »