Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / ZSSK si pořídí čtyři Kissy

ZSSK si pořídí čtyři Kissy

14.1.2022 – autor: JOSEF HOLEK

Nejen na slovenskou železniční síť by měla vyjet čtveřice dvoupodlažních, elektrických jednotek Stadler Kiss. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) podepsala kupní smlouvu v polovině prosince loňského roku. Nové Kissy mají být dodané během dvou let a jezdit budou především v západní polovině Slovenska, objevit by se však měly i na lince z Bratislavy do Břeclavi.

ZSSK si pořídí čtyři Kissy
Pokud se nestihne proměna uzlu v Žilině, budou zatím nasazeny z Palárikova do Banské Bystrice. Jednotky umí jezdit rychlostí 160 km/h a cestujícím nabídnou moderní informační systém anebo možnost připojení k internetu pomocí technologie wi-fi. Dále nebude chybět kamerový systém a automatické počítání cestujících. Šestivozové jednotky dokážou přepravit také 15 jízdních kol. V 1. třídě bude 30 míst, ve 2. třídě 552. ZSSK za nové vozy zaplatí 76,95 milionu eur (více než 1,9 miliardy Kč). Většinu zaplatí unijní dotace.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Norové plánují novou trať za polární kruh Norové plánují novou trať za polární kruh

4.5.2022 - Norové chtějí vybudovat železnici až za polární kruh. V minulosti však obdobné studie zjistily, že trať z Fauske do Tromsø není životaschopná. V plánu je nicméně nyní nejen vedení trati přes Narvik, ale i odbočka z Bjerkviku do… »

Evakuační vlaky vypravili i další dopravciEvakuační vlaky vypravili i další dopravci

3.5.2022 - Ruský útok na Ukrajinu se výrazně dotkl železniční dopravy v celé Evropě. Řada států zavedla pro uprchlíky z Ukrajiny bezplatné jízdné, dopravci navíc kvůli vlně migrantů začali posilovat běžné spoje. Řada z nich – mezi… »

Síť vodíkových vlaků v Německu získala dcera DBSíť vodíkových vlaků v Německu získala dcera DB

2.5.2022 - Dopravní svaz Porýní-Mohan (Rhein-Main-Verkehrsverbund – RMV) na základě soutěže přidělil dceřiné společnosti Deutsche Bahn Regionalverke-hre Start Deutschland (DB Regio Start) dvanáctiletou smlouvu na provozování vodíkových vlaků… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika