Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Zefira bude vyrábět Hitachi Rail

Zefira bude vyrábět Hitachi Rail

4.2.2022 – autor: JOSEF HOLEK

Výrobce železničních kolejových vozidel Alstom na začátku prosince dostál svým závazkům vůči Evropské komisi, která požadovala, aby se po akvizici kanadské firmy Bombardier zbavila části majetku. Chtěla tím na evropském trhu zajistit rovnou hospodářskou soutěž.

Zefira bude vyrábět Hitachi Rail

Alstom, který je například výrobcem rychlovlaků TGV, už prodal několik svých závodů, před nedávnem předal i svůj projekt V300 ZEFIRO firmě Hitachi Rail. Zefira jsou známá například pod obchodním označením Frecciarossa 1000 italských železnic. „Transakce je součástí závazků společnosti Alstom vůči Evropské komisi,“ potvrdil mluvčí Alstomu Samuel Miller.

Konkurence Číně

Firma bude i nadále plnit své závazky vyplývající ze stávajících objednávek kolejových vozidel od italského dopravce Trenitalia a ILSA tak, aby byl zajištěn hladký přechod. „Pro Hitachi Rail tato transakce upevňuje závazek společnosti na trhu velmi vysokorychlostních železnic, zejména italské Frecciarossa 1000, a posiluje sílu služeb a údržby společnosti,“ upřesnil mluvčí. Transakce by měla být v souladu se všemi platnými sociálními procesy a je konzultována i s příslušnými odborovými organizacemi. Uzavření transakce Alstom očekává v prvním pololetí letošního roku.

Alstom dokončení odkupu železniční divize Bombardieru oznámil loni na konci ledna. Stal se tak druhým největším výrobcem vlaků na světě, za čínskou firmou CRRC. Převzetí divize by mělo Alstomu pomoci právě i v konkurenčním boji s CRRC, která teď rozšiřuje své zahraniční aktivity.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Stadler uspěl v Arábii, dodá až 20 vlaků saúdskoarabským železnicímStadler uspěl v Arábii, dodá až 20 vlaků saúdskoarabským železnicím

27.3.2024 - Stadler dodá státním saúdskoarabským železnicím (SAR) minimálně 10 dieselelektrických jednotek z rodiny Next Generation. Součástí smlouvy, kterou společnost podepsala v únoru, je také desetiletá údržba vozidel a opce na… »

SBB objednaly dalších pět rychlovlaků Giruno pro spoje do Itálie SBB objednaly dalších pět rychlovlaků Giruno pro spoje do Itálie

26.3.2024 - Švýcarské spolkové dráhy (SBB) potvrdily objednávku dalších pěti vysokorychlostních vlaků řady RABe 501 známých pod obchodních značkou Giruno s maximální rychlostí 250 km/h od firmy Stadler Rail. Chtějí tak podpořit… »

Na Slovensku vyjely patrové jednotky KISSNa Slovensku vyjely patrové jednotky KISS

24.3.2024 - Cestující na Slovensku začali v únoru využívat nové patrové elektrické jednotky KISS od společnosti Stadler Rail. Železniční společnost Slovensko (ZSSK) objednala v roce 2020 čtyři šestivozové vlaky za bezmála 77 milionů eur,… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika