Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Společnost Deutsche Bahn nabírá tisíce zaměstnanců

Společnost Deutsche Bahn nabírá tisíce zaměstnanců

26.2.2023 – autor: PETR SLONEK

Navzdory nejistému vývoji na pracovním trhu a hrozící ekonomické krizi se společnost Deutsche Bahn rozhodla rozšířit řady svých zaměstnanců. Během letošního roku hodlá přijmout více než 25 000 nových pracovníků. V konečném důsledku firma očekává vytvoření přibližně 9 000 dalších pracovních míst.

Společnost Deutsche Bahn nabírá tisíce zaměstnanců

Německý dopravce chce letos rekordně investovat do personálu, a to zejména v oblasti provozních profesí. „Potřebujeme přijmout desítky tisíc nových kolegů, abychom mohli čelit novým výzvám v Deutsche Bahn,“ řekl personální ředitel DB Martin Seiler. Tím je podle něj další zlepšení kvality provozu i celková obnova infrastruktury a také zdvojnásobení počtu cestujících. „Cíl je vzhledem k nedostatku kvalifikovaných pracovníků a napjatému trhu práce velmi náročný,“ upozornil Seiler. Loni DB dokázala vytvořit zhruba pět tisíc pracovních míst a pokračovat v tomto trendu hodlá i letos. Přišla proto s řadou opatření vedoucích k posílení náboru i udržení stávajících zaměstnanců.

Start náborové kampaně
V lednu DB zahájila náborovou kampaň, kterou lze vidět v celostátních televizích, online a na billboardech. Potenciální zájemce dopravce oslovuje prostřednictvím nového sloganu „Co je pro vás důležité?“. „Otázka je vždy začátkem dialogu, a to je přesně to, co chceme, tedy naslouchat a vyměňovat si nápady,“ vysvětlila motiv agitace vedoucí DB Personnel Recruitment Kerstin Wagner. „Jde o to, abychom jako DB reagovali na základní otázky naprosté většiny uchazečů o zaměstnání: co od práce chci a kde to mohu získat. Zaměstnanci DB v kampani ukazují, jaká je jejich pracovní náplň a jak ji mohou sladit se svým osobním životem. Deutsche Bahn se tímto přístupem jasně odlišuje od konkurence,“ dodala Wagner.  
Vedle úspěšného náboru nových zaměstnanců je stále důležitější udržení těch stávajících. „Děláme vše pro to, abychom měli spokojené pracovníky a nízkou míru fluktuace. Kde je to možné, umožňujeme až třicet pracovních dnů ročně pracovat na dálku v jiných evropských zemích. Plánujeme rovněž zlepšit systémy směn. Cestovní úlevy, jeden z nejoblíbenějších benefitů DB, se budou od jara vztahovat i na partnery zaměstnanců, kteří nejsou v manželském vztahu. Kromě toho se zkrátí náborový proces a jsme připraveni více investovat do školení a dalšího vzdělávání,“ dodal Seiler. 
Aby se využil veškerý potenciál trhu práce, měly by být efektivněji využívány i mezinárodní trhy. DB má od roku 2019 vlastní zahraniční náborovou jednotku. Angličtina jako pracovní jazyk je v DB na vzestupu, zejména v oblasti IT. V dlouhodobém horizontu se však musí podle Seilera také snížit potřeba personálu. „Proto již pracujeme na zvýšení flexibility a produktivity a na podpoře standardizace a digitalizace. V důsledku demografických změn odchází z trhu práce téměř dvakrát tolik lidí, než na něj vstupuje.“ 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí střediskoDB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

30.4.2024 - Německé dráhy DB otevřely na začátku února nové učňovské a školicí středisko v Berlíně. Na ploše 5 000 m2, což je o 2 000 metrů více, než měly stávající prostory, vybudovala společnost nové, moderní centrum pro… »

SBB je zpět v černých číslechSBB je zpět v černých číslech

29.4.2024 - Hospodaření švýcarských železnic SBB skončilo poprvé od roku 2019 v plusu. Stalo se tak především díky rekordnímu počtu cestujících, které dopravce přepravil. Společnost díky tomu vykázala za rok 2023 zisk po čtyřech letech, a… »

PKP Intercity zakoupí 300 nových vozů PKP Intercity zakoupí 300 nových vozů

26.4.2024 - Polský státní dopravce PKP Intercity přidělil svůj historicky největší kontrakt společnosti H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych (FSP). Výrobce se sídlem v Poznani, který uspěl v soutěži vypsané v prosinci 2022, vyrobí 300… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika