Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / RegioPantery pojedou i na Slovensku

RegioPantery pojedou i na Slovensku

11.3.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) představila 6. února ve Vrútkách první novou jednopodlažní elektrickou jednotku řady 660, která je obdobou českého RegioPanteru.

RegioPantery pojedou i na Slovensku

Plzeňská Škoda Transportation dodá v konsorciu se společností ŽOS Trnava slovenským drahám 25 vlaků, které jsou uzpůsobené jak pro stejnosměrnou, tak střídavou trakční soustavu. Kromě prvních dvou vlaků budou veškeré sériové dodávky vyráběny v úzké partnerské spolupráci s firmou ŽOS Trnava, která se bude podílet na montáži a zkouškách jednotek. Moderní nízkopodlažní a klimatizované vlaky budou pro ZSSK dodávány ve dvou provedeních. V prvním měří osmdesát metrů a kapacitu má 247 sedadel, druhé pak 106 metrů s kapacitou 343 sedadel. Každý vůz má klasické uspořádání dvou podvozků a jednotky mají tři hnací podvozky, díky čemuž je předpoklad dobrých jízdních vlastností na všech elektrizovaných tratích.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 5

Další články této rubriky

V Německu prvně vyjely bateriové vlaky Mireo Plus BV Německu prvně vyjely bateriové vlaky Mireo Plus B

24.5.2024 - Ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa začaly počátkem dubna v provozním souboru Ortenau vozit cestující čtyři zcela nové bateriové jednotky Mireo Plus B od výrobce Siemens Mobility. Jedná se o vůbec první… »

Talgo dodalo Renfe první rychlovlaky AvrilTalgo dodalo Renfe první rychlovlaky Avril

23.5.2024 - Výrobce kolejových vozidel Talgo dodal prvních deset z celkových třiceti vysokorychlostních jednotek Avril objednaných španělským státním dopravcem Renfe. Vlaky budou nasazeny na linkách do Galicie a Asturie, kde se mění rozchod.… »

DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí střediskoDB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

30.4.2024 - Německé dráhy DB otevřely na začátku února nové učňovské a školicí středisko v Berlíně. Na ploše 5 000 m2, což je o 2 000 metrů více, než měly stávající prostory, vybudovala společnost nové, moderní centrum pro… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika