Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / RegioPantery pojedou i na Slovensku

RegioPantery pojedou i na Slovensku

11.3.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) představila 6. února ve Vrútkách první novou jednopodlažní elektrickou jednotku řady 660, která je obdobou českého RegioPanteru.

RegioPantery pojedou i na Slovensku

Plzeňská Škoda Transportation dodá v konsorciu se společností ŽOS Trnava slovenským drahám 25 vlaků, které jsou uzpůsobené jak pro stejnosměrnou, tak střídavou trakční soustavu. Kromě prvních dvou vlaků budou veškeré sériové dodávky vyráběny v úzké partnerské spolupráci s firmou ŽOS Trnava, která se bude podílet na montáži a zkouškách jednotek. Moderní nízkopodlažní a klimatizované vlaky budou pro ZSSK dodávány ve dvou provedeních. V prvním měří osmdesát metrů a kapacitu má 247 sedadel, druhé pak 106 metrů s kapacitou 343 sedadel. Každý vůz má klasické uspořádání dvou podvozků a jednotky mají tři hnací podvozky, díky čemuž je předpoklad dobrých jízdních vlastností na všech elektrizovaných tratích.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 5

Další články této rubriky

Rozvoj S-Bahnu podpoří miliardové investiceRozvoj S-Bahnu podpoří miliardové investice

26.5.2020 - Německo má jeden z nejrozsáhlejších evropských systémů městské a příměstské železnice. V němčině je označovaná jako S-Bahn a ve francouzštině jako R.E.R. Pětice nejvýkonnějších provozů v Německu obsluhuje aglomerace s… »

Jízda mezi Drážďany a Prahou zrychlí o polovinuJízda mezi Drážďany a Prahou zrychlí o polovinu

29.4.2020 - Výstavba vysokorychlostního spojení mezi Prahou a Drážďany má za sebou další milník. Zástupci České republiky a Německa podepsali Prohlášení o spolupráci a podpoře plánování železniční novostavby. Strany i nadále počítají… »

Švýcarské dráhy zmodernizují jednotky ICNŠvýcarské dráhy zmodernizují jednotky ICN

28.4.2020 - Cestující v zemi helvétského kříže se brzy dočkají modernizovaných jednotek RABDe 500, jimž se běžně říká ICN (Intercity-Neigezug). Švýcarské spolkové dráhy SBB novinku oznámily v tiskové zprávě. Renovace vlaků potrvá… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika