Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Rakouské dráhy ÖBB pořizují dalších 21 CityJetů

Rakouské dráhy ÖBB pořizují dalších 21 CityJetů

22.6.2024 – autor: PETR SLONEK

Vozidlový park Rakouských spolkových drah (ÖBB) se rozroste o další jednotky Desiro ML. Dopravce se rozhodl využít opce u smlouvy se společností Siemens a závazně jich jednadvacet objednal. Tím se zvýší jejich počet ve flotile ÖBB na celkových počet 294 kusů.

Rakouské dráhy ÖBB pořizují dalších 21 CityJetů

Jednotky Desiro ML jezdí v Rakousku pod značkou CityJet. Od roku 2026 budou s novými vlaky obsluhovány linky ve východní části země, zejména hlavní trať mezi vídeňským Meidlingem a Floridsdorfem a linky v Dolním Rakousku.
Vozidla jsou oceňována pro svou pokročilou technologii a cestujícím zajišťují vysoký komfort. Splňují nejvyšší standardy pro dopravu a jsou zcela bezbariérová. Atraktivní a esteticky řešený interiér je z velké části dílem konstruktérů z pražského pracoviště Engineeringu Siemens Mobility. 
V rámci výroby jednotek pro ÖBB opět zanechal výraznou stopu český tým konstruktérů. „Pod našima rukama vznikala podoba interiéru vozidel. Řešili jsme designovou stránku vozidel s ohledem na funkčnost i pohodlí pro cestující. Ve spolupráci se zákazníkem byly například navrženy některé úpravy, které dále usnadňují cestování osobám se sníženou mobilitou,“ řekl vedoucí Engineeringu Siemens Mobility v České republice Roman Prell.

Bezbariérový přístup
Mezi klíčové prvky nových Desir ML patří 217 pohodlných sedadel, bezbariérový úrovňový nástup a výstup pomocí výsuvných prahů u všech dveří, optimalizované vysokopodlažní prostory pro provoz v síti S-Bahn, automatické vytápění a klimatizace pro udržení příjemné teploty v interiéru. Vozidla mají pohodlná, nastavitelná, ergonomická sedadla s dostatečným prostorem pro nohy, kombinované elektrické zásuvky s USB porty ve vysokopodlažní části, vyklápěcí stolky pro notebooky a opěrky nohou, prostor pro dětské kočárky v prostředním vloženém voze, prostor pro jízdní kola ve víceúčelovém oddíle a optimalizovaný prostor pro osoby se sníženou schopností pohybu a pro invalidní vozíky. Jednotky jsou rovněž vybaveny moderními informačními displeji, wi-fi, palubním portálem a dvěma toa­letami, z nichž jedna je bezbariérová a s přebalovacím pultem.
„Desiro ML je mezinárodně osvědčené vozidlo pro regionální dopravu, které získává nejvyšší hodnocení spokojenosti od cestujících. Tyto elektrické jednotky se vyznačují použitím moderních technologií a maximálním komfortem. Splňují nejvyšší standardy, včetně podmínek pro cestující se sníženou schopností pohybu, a to díky optimalizovaným nástupním prostorům. Cestující mají k dispozici také čtecí lampičky a USB porty u svých sedadel,“ uvedl k zakázce Albrecht Neumann, CEO pro oblast kolejových vozidel v rámci koncernu Siemens Mobility. 
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Norimberk s Erfurtem spojily regionální expresyNorimberk s Erfurtem spojily regionální expresy

14.7.2024 - Bavorsko a Durynsko propojily od letní změny jízdního řádu nové regionální vlaky. Společnost DB Regio Bavaria rozšířila spojení Franken-Thüringen-Express (FTX) na vysokorychlostní trati VDE 8 Norimberk – Erfurt a zahájila provoz… »

Bezpečnost personálu ve vlacích ZSSK mají zvýšit kameryBezpečnost personálu ve vlacích ZSSK mají zvýšit kamery

25.6.2024 - Železniční společnost Slovensko (ZSSK) se rozhodla zvýšit bezpečnost svých cestujících. Vlakvedoucí budou postupně vybaveni osobními kamerami, které jim umožní zaznamenávat zvuk a video během jízdy. V rámci pilotního projektu… »

Eurostar koupí 50 nových vlakůEurostar koupí 50 nových vlaků

19.6.2024 - Provozovatel vysokorychlostní železnice Eurostar oznámil, že hodlá koupit až 50 nových vlaků a zároveň zvažuje spuštění dalších mezinárodních linek z Londýna. Pořízení nových vozidel mu umožní úspěšné hospodaření v roce… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika