Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Korejci se podílejí na rozvoji transeuroasijských železnic

Korejci se podílejí na rozvoji transeuroasijských železnic

12.8.2015 – autor: HALINA MARŠÁLKOVÁ, foto WIKIPEDIA

Jihokorejský národní železniční dopravce, společnost Korail, se zapojil do realizace projektu Euroasijská iniciativa. Ten odstartoval v roce 2013 a jedním z jeho nejdůležitějších úkolů je rozvoj transeuroasijských železnic. Dalším cílem je zrychlení integrace, výstavba nových měst a rozvoj dopravní infrastruktury. Celé dílo financuje korejská vláda.

Korejci se podílejí na rozvoji transeuroasijských železnic

Korail je národním dopravcem v majetku státu. Zajišťuje jak nákladní, tak i osobní přepravu. Společnost vznikla 1. ledna 2005 a sídlí ve městě Daejeon. Díky spolupráci s dceřinými společnostmi rozšiřuje nabídku služeb a tím zvyšuje konkurenceschopnost. Vybudování široké sítě struktury řízení umožňuje jistou autonomii dceřiných společností v oblasti zvýšení efektivity managementu. Každá dceřiná společnost se specializuje na konkrétní službu.

Boom díky provozu na vysokorychlostních tratích

Osobní přeprava v několika posledních letech zaznamenala značný nárůst přepravních objemů díky zahájení provozu na vysokorychlostních tratích. Vlaky KTX-Sanchon (Korea Train eXpress) byly vyrobeny za využití korejských technologií. V roce 2012 začal provoz vlaků ITX (Intercity Train eXpress), které jezdí na běžných tratích a zastavují ve více stanicích. Od roku 2014 jsou v provozu vlaky ITX Cheongchun a ITX Saemaul na tratích Gyeongbu a Honam. Díky těmto vlakům vzrostl přepravní objem osob o 10 procent.

Zahájení provozu na trati vedoucí na letiště Incheon a dokončení výstavby nové tratě do města Pyeongchang budou mít pozitivní dopad na ekonomický rozvoj tohoto regionu. Společnost Korail zajišťuje také provoz a přepravu pasažérů metrem. Vozidlový park čítá 150 souprav. Síť spojuje celkem 104 stanic a průměrný přepravní objem činí cca 2,2 milionu cestujících denně.

Přeprava turistů i tematické zájezdy

Jihokorejský dopravce nezahálí ani v obchodních aktivitách. V této oblasti se činnost Korail týká organizace přepravy turistů, prodeje rozličných produktů jiných dopravců, kteří spolupracují s Korailem. Rovněž se věnuje mezinárodnímu consultingu, údržbě a opravárenství vozidlového parku, školení a výcviku personálu z více než třiceti států. Nabízí také pronájem železničních vozů a jejich technické prohlídky.

Kromě přepravy turistů nabízí široké spektrum tematických zájezdů. Jednotlivé výlety jsou šité na míru jak náročným, tak i méně náročným turistům. Je to například Rail-Cruise, Sea Train, O-Train a další. Pro zpříjemnění cesty turistům hraje orchestr společnosti.

Zásada, kterou se řídí společnost Korail, je, že zákazník je vždy v centru zájmu. Široká nabídka on-line služeb proto obsahuje vše od rezervace lístků po podrobné informace o každé stanici.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

V Německu prvně vyjely bateriové vlaky Mireo Plus BV Německu prvně vyjely bateriové vlaky Mireo Plus B

24.5.2024 - Ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa začaly počátkem dubna v provozním souboru Ortenau vozit cestující čtyři zcela nové bateriové jednotky Mireo Plus B od výrobce Siemens Mobility. Jedná se o vůbec první… »

Talgo dodalo Renfe první rychlovlaky AvrilTalgo dodalo Renfe první rychlovlaky Avril

23.5.2024 - Výrobce kolejových vozidel Talgo dodal prvních deset z celkových třiceti vysokorychlostních jednotek Avril objednaných španělským státním dopravcem Renfe. Vlaky budou nasazeny na linkách do Galicie a Asturie, kde se mění rozchod.… »

DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí střediskoDB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

30.4.2024 - Německé dráhy DB otevřely na začátku února nové učňovské a školicí středisko v Berlíně. Na ploše 5 000 m2, což je o 2 000 metrů více, než měly stávající prostory, vybudovala společnost nové, moderní centrum pro… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika