Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

30.4.2024 – autor: PETR ŠŤÁHLAVSKÝ

Německé dráhy DB otevřely na začátku února nové učňovské a školicí středisko v Berlíně. Na ploše 5 000 m2, což je o 2 000 metrů více, než měly stávající prostory, vybudovala společnost nové, moderní centrum pro vzdělávání a přípravu zaměstnanců v technických profesích.

DB otevřely v Berlíně nové praktické školicí středisko

Učni mají k dispozici sedm praktických dílen s různým vybavením a zaměřením. Další prostory jsou určeny pro teoretickou přípravu. Středisko zajišťuje dokonalé propojení teoretické a praktické přípravy nových zaměstnanců a osob, kteří se rekvalifikují na nové technické profese. V novém centru nyní studuje na 500 učňů. Jde například o obory mechatronik, elektrotechnik, elektronik zařízení a systémů, elektronik automatizační techniky či mechanik. 
Zástupce skupiny DB pro Berlín Alexander Kaczmarek v souvislosti s otevřením školicího centra řekl, že s novou vzdělávací dílnou vytváří Deutsche Bahn ideální podmínky pro školení a další vzdělávání svých zaměstnanců. „Jde o místo, které díky svému modernímu prostředí a inovativním metodám výuky umožňuje ideální propojení teorie a praxe. Je to dobrá investice do budoucnosti našich zaměstnanců, a tím i do budoucnosti železnice,“ uvedl.
„Významně jsme rozšířili naše kapacity v Berlíně a přesunuli průmyslově-technickou školicí dílnu do moderního, prakticky orientovaného a udržitelného objektu. Vytvořili jsme místo pro vzdělávání, které nabízí stážistům ze všech divizí DB ty nejlepší podmínky pro úspěšný trénink, “ doplnila výkonná ředitelka DB Training, Learning & Consulting Corinna Vogt. Středisko využívá nejmodernější technologie v oblasti IT a virtuální reality. Objekt splňuje požadavky na udržitelnost. DB v současnosti školí 14 000 mladých lidí. Jen v Berlíně jich je více než 1 100 a tento počet se v posledních letech téměř zdvojnásobil. V Berlíně má být i letos přijato 500 mladých zaměstnanců. Dopravce nabízí 50 učňovských oborů a 25 duálních studijních programů.   
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

SBB je zpět v černých číslechSBB je zpět v černých číslech

29.4.2024 - Hospodaření švýcarských železnic SBB skončilo poprvé od roku 2019 v plusu. Stalo se tak především díky rekordnímu počtu cestujících, které dopravce přepravil. Společnost díky tomu vykázala za rok 2023 zisk po čtyřech letech, a… »

PKP Intercity zakoupí 300 nových vozů PKP Intercity zakoupí 300 nových vozů

26.4.2024 - Polský státní dopravce PKP Intercity přidělil svůj historicky největší kontrakt společnosti H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych (FSP). Výrobce se sídlem v Poznani, který uspěl v soutěži vypsané v prosinci 2022, vyrobí 300… »

Cargounit si pořídí nové Vectrony a SmartronyCargounit si pořídí nové Vectrony a Smartrony

25.4.2024 - Výrobce kolejových vozidel Siemens Mobility uzavřel významnou smlouvu s přední polskou nezávislou leasingovou společností Cargounit zaměřenou na posílení železniční dopravy v regionu. Jedná se o pořízení až 100 lokomotiv Vectron… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika