Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Bezpečnost personálu ve vlacích ZSSK mají zvýšit kamery

Bezpečnost personálu ve vlacích ZSSK mají zvýšit kamery

25.6.2024 – autor: PETR SLONEK

Železniční společnost Slovensko (ZSSK) se rozhodla zvýšit bezpečnost svých cestujících. Vlakvedoucí budou postupně vybaveni osobními kamerami, které jim umožní zaznamenávat zvuk a video během jízdy. V rámci pilotního projektu dostanou v první etapě zařízení čety ve spojích na západním Slovensku. Postupně je budou mít vlakvedoucí připnutou na uniformě na celém území země.

Bezpečnost personálu ve vlacích ZSSK mají zvýšit kamery

„Cílem projektu je ochránit cestující i vlakový personál před případnými konfliktními situacemi a zvýšit kvalitu cestování vlaky ZSSK,“ vysvětlil důvody nasazení generální ředitel ZSSK Peter Helexa. „Za poslední rok nám sice ve vlacích počet incidentů mírně klesl, musíme však nadále pracovat na tom, aby cestování vlaky bylo komfortní a bezpečné.“ 
Státní tajemnice ministerstva dopravy Denisa Žiláková poukázala na nutnost zvyšování bezpečnosti ve vlacích. „Je důležité, abychom uměli předcházet různým incidentům, případně, pokud už se stanou, je snadněji řešit,“ uvedla s tím, že vlakvedoucí se často stávají oběťmi různých verbálních, ale i fyzických útoků.
I když statistiky ZSSK ukazují mírný pokles počtu incidentů ve vlacích o necelých 4,8 procenta v roce 2023 ve srovnání s rokem 2022, stále jde o značný počet. Dopravce eviduje celkem 1 119 incidentů při 71,7 milionu přepravených cestujících. Jedná se o incidenty různé závažnosti – od nejzávažnějších s fyzickými útoky na personál a fyzickými konflikty mezi cestujícími po méně závažné, například znečištěný interiér, nezletilé děti cestující bez doprovodu či kouření na WC.
Nové kamery jsou vybaveny technologií bufferovaného nahrávání, která umožňuje automatické uchovávání obrazového materiálu z posledních 30 vteřin před aktivací nahrávání. Tato funkce poskytuje možnost „vrátit čas“ a analyzovat situaci před začátkem trvalé registrace obrazu. Záznamy se automaticky mažou, pokud nejsou určeny pro vyšetřování.  
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Norimberk s Erfurtem spojily regionální expresyNorimberk s Erfurtem spojily regionální expresy

14.7.2024 - Bavorsko a Durynsko propojily od letní změny jízdního řádu nové regionální vlaky. Společnost DB Regio Bavaria rozšířila spojení Franken-Thüringen-Express (FTX) na vysokorychlostní trati VDE 8 Norimberk – Erfurt a zahájila provoz… »

Rakouské dráhy ÖBB pořizují dalších 21 CityJetů Rakouské dráhy ÖBB pořizují dalších 21 CityJetů

22.6.2024 - Vozidlový park Rakouských spolkových drah (ÖBB) se rozroste o další jednotky Desiro ML. Dopravce se rozhodl využít opce u smlouvy se společností Siemens a závazně jich jednadvacet objednal. Tím se zvýší jejich počet ve flotile ÖBB… »

Eurostar koupí 50 nových vlakůEurostar koupí 50 nových vlaků

19.6.2024 - Provozovatel vysokorychlostní železnice Eurostar oznámil, že hodlá koupit až 50 nových vlaků a zároveň zvažuje spuštění dalších mezinárodních linek z Londýna. Pořízení nových vozidel mu umožní úspěšné hospodaření v roce… »

 

Všechny články rubriky Zahraničí

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika