Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Tunel Sitina má díky ČD - Telematice nový řídicí systém

Tunel Sitina má díky ČD - Telematice nový řídicí systém

31.5.2022

Sdružení společností ČD - Telematika a Tritium Systems provedlo v rekordně krátkém čase výměnu centrálního řídicího systému a vizualizace dálničního tunelu Sitina v Bratislavě. Celá akce, zahrnující nainstalování a zprovoznění nového systému včetně komplexního vyzkoušení všech tunelových technologií, trvala pouhých 49 hodin, tedy o pět hodin méně, než byl původní plán.

Tunel Sitina má díky ČD - Telematice nový řídicí systém

Tunel Sitina je nejvytíženějším tunelem na Slovensku, když jím denně v průměru projede okolo 60 tisíc vozidel, a je součástí bratislavské dopravní tepny na příjezdu od Brna. Na výměně systému se pracovalo nonstop od pátku 25. do neděle 28. února. Veškeré nasazené technologie dokonale obstály v měsíčním ověřovacím provozu. V tunelu byl nasazen moderní vizualizační systém Atvise, který je unikátní použitím webových technologií na bázi HTML5, vektorovou grafikou, s plnou podporou mapových systémů GIS. Tato technologie umožňuje pokročilejší funkce, škálovatelnost, zabezpečenou komunikaci šifrováním a jednodušší administraci. Systém je otevřený pro integrace s dalšími systémy. Tato nová platforma zajišťuje vysokou kybernetickou bezpečnost.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 1

Další články této rubriky

Zkušební laboratoř VUZ rozšiřuje portfolio zkoušekZkušební laboratoř VUZ rozšiřuje portfolio zkoušek

28.6.2022 - Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) a jeho Zkušební laboratoř si klade za cíl neustále se rozvíjet a rozšiřovat rozsah své akreditace. Nyní můžeme s radostí oznámit, že naše práce byla úspěšná a do našeho portfolia přibyly… »

VUZ potvrzuje pozici na špici v oblasti certifikaceVUZ potvrzuje pozici na špici v oblasti certifikace

1.6.2022 - V roce 2021 vydal Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) celkem 485 certifikátů a zůstal stejně jako v předchozích letech největším železničním certifikátorem v Evropě. Na druhém místě žebříčku vydaných certifikátů… »

Do provozu míří první stroj zpětně vybavený ETCSDo provozu míří první stroj zpětně vybavený ETCS

25.4.2022 - Sdružení dodavatelů ČD - Telematika a AŽD Praha úspěšně dokončilo certifikaci evropského vlakového zabezpečovače ETCS u prototypového vozidla řady 362 WTB pro České dráhy. Současně od Drážního úřadu obdrželo konečné… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika