Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Tunel Sitina má díky ČD - Telematice nový řídicí systém

Tunel Sitina má díky ČD - Telematice nový řídicí systém

31.5.2022

Sdružení společností ČD - Telematika a Tritium Systems provedlo v rekordně krátkém čase výměnu centrálního řídicího systému a vizualizace dálničního tunelu Sitina v Bratislavě. Celá akce, zahrnující nainstalování a zprovoznění nového systému včetně komplexního vyzkoušení všech tunelových technologií, trvala pouhých 49 hodin, tedy o pět hodin méně, než byl původní plán.

Tunel Sitina má díky ČD - Telematice nový řídicí systém

Tunel Sitina je nejvytíženějším tunelem na Slovensku, když jím denně v průměru projede okolo 60 tisíc vozidel, a je součástí bratislavské dopravní tepny na příjezdu od Brna. Na výměně systému se pracovalo nonstop od pátku 25. do neděle 28. února. Veškeré nasazené technologie dokonale obstály v měsíčním ověřovacím provozu. V tunelu byl nasazen moderní vizualizační systém Atvise, který je unikátní použitím webových technologií na bázi HTML5, vektorovou grafikou, s plnou podporou mapových systémů GIS. Tato technologie umožňuje pokročilejší funkce, škálovatelnost, zabezpečenou komunikaci šifrováním a jednodušší administraci. Systém je otevřený pro integrace s dalšími systémy. Tato nová platforma zajišťuje vysokou kybernetickou bezpečnost.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 1

Další články této rubriky

Zakázky na okruh řešíme rok a více dopředuZakázky na okruh řešíme rok a více dopředu

28.4.2023 - Kromě samotného zkoušení vozidel na okruzích a různých testů je třeba na VUZ řešit i logistiku provozu. Jinými slovy je třeba jednotlivé zákazníky provést celým procesem a vytvořit plán, aby se jich vzhledem k velké poptávce… »

Alstom dodá systém ETCS pro Pendolina a jednotky CityElefantAlstom dodá systém ETCS pro Pendolina a jednotky CityElefant

29.3.2023 - Společnost Alstom podepsala s dceřinkou Českých drah firmou ČD - Telematika smlouvu na dodávku mobilní části systému ETCS úrovně 2 pro sedm Pendolin a 66 jednotek CityElefant. Alstom se zavazuje k dodávce zabezpečovače ETCS, včetně… »

Třicet let provozu nasimulujeme během pouhých několika měsícůTřicet let provozu nasimulujeme během pouhých několika měsíců

26.3.2023 - Když se řekne Výzkumný Ústav Železniční (VUZ), většina lidí si představí zejména samotný železniční okruh. V jeho areálu poblíž středočeských Cerhenic se ovšem odehrává celá řada dalších a neméně důležitých… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika