Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Rozšíření oprávnění VUZ k posuzování bezpečnosti

Rozšíření oprávnění VUZ k posuzování bezpečnosti

11.11.2023

Inspekční orgán č. 4056 Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) má oprávnění od Českého institutu pro akreditaci (ČIA) k nezávislému posuzování bezpečnosti technických změn v evropském železničním systému v subsystémech Infrastruktura, Energie, Traťové řízení a zabezpečení, Palubní řízení a zabezpečení, Kolejová vozidla.

Rozšíření oprávnění VUZ k posuzování bezpečnosti

Posuzování probíhá podle jednotného evropského předpisu, kterým je prováděcí nařízení Komise (EU) č. 402/2013 ze dne 30. dubna 2013 o společné bezpečnostní metodě pro hodnocení a posuzování rizik. Inspekční orgán VUZ prošel v září 2023 dozorovým auditem ze strany ČIA, v němž úspěšně obhájil dosavadní oprávnění, a navíc si rozšířil oprávnění o dva nové obory. Jedná se o nezávislé posouzení procesu řízení rizik funkčního subsystému „Údržba“ a dále nezávislé posouzení „Systémové bezpečné integrace“ v rámci celého železničního systému. Oprávnění k posuzování „Systémové bezpečné integrace“ získal Inspekční orgán VUZ jako první posuzovatel v rámci celé České republiky.
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Podílíme se na vytváření moderní železniční infrastrukturyPodílíme se na vytváření moderní železniční infrastruktury

1.12.2023 - Železniční infrastruktura se neobejde bez spolupráce řady profesí. Pokud všichni plní své úkoly, jde o sehraný orchestr, který zabezpečuje spolehlivou a bezpečnou funkci železnice jako celku. Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) plní… »

Nová zkušební zařízení pro stanovení svislých kolových sil ve VUZNová zkušební zařízení pro stanovení svislých kolových sil ve VUZ

1.11.2023 - Výzkumný Ústav Železniční jakožto evropský lídr v železničním zkušebnictví neusíná na vavřínech a neustále inovuje a rozšiřuje své portfolio služeb. V průběhu prvního a druhého kvartálu letošního roku pořídila… »

Ložiskový zkušební stav IILožiskový zkušební stav II

30.9.2023 - Společnost Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) začala jakožto lídr v oblasti železnice a zkušebnictví rozšiřovat služby naší dynamické zkušebny, která patří k evropské špičce v oblasti zkoušení železničních komponent, ale i… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika