Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Rozšíření oprávnění VUZ k posuzování bezpečnosti

Rozšíření oprávnění VUZ k posuzování bezpečnosti

11.11.2023

Inspekční orgán č. 4056 Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) má oprávnění od Českého institutu pro akreditaci (ČIA) k nezávislému posuzování bezpečnosti technických změn v evropském železničním systému v subsystémech Infrastruktura, Energie, Traťové řízení a zabezpečení, Palubní řízení a zabezpečení, Kolejová vozidla.

Rozšíření oprávnění VUZ k posuzování bezpečnosti

Posuzování probíhá podle jednotného evropského předpisu, kterým je prováděcí nařízení Komise (EU) č. 402/2013 ze dne 30. dubna 2013 o společné bezpečnostní metodě pro hodnocení a posuzování rizik. Inspekční orgán VUZ prošel v září 2023 dozorovým auditem ze strany ČIA, v němž úspěšně obhájil dosavadní oprávnění, a navíc si rozšířil oprávnění o dva nové obory. Jedná se o nezávislé posouzení procesu řízení rizik funkčního subsystému „Údržba“ a dále nezávislé posouzení „Systémové bezpečné integrace“ v rámci celého železničního systému. Oprávnění k posuzování „Systémové bezpečné integrace“ získal Inspekční orgán VUZ jako první posuzovatel v rámci celé České republiky.
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

VUZ na semináři představí novinky z oblasti interoperabilní infrastrukturyVUZ na semináři představí novinky z oblasti interoperabilní infrastruktury

18.5.2024 - Výzkumný Ústav Železniční zve odbornou veřejnost na seminář Interoperabilní železniční infrastruktura – novinky, trendy, budoucnost. Zváni jsou všichni profesionálové i akademici, kteří si chtějí rozšířit obzory v oblasti… »

ČD začaly s výměnou první generace wi-fi routerůČD začaly s výměnou první generace wi-fi routerů

17.4.2024 - Cestující v dálkové dopravě a ve vybraných spojích Pražské integrované dopravy (PID) se mohou těšit na lepší fungování palubní wi-fi sítě. České dráhy uzavřely se svou dceřinou společnosti ČD - Telematika smlouvu na výměnu… »

Nový kalkulátor emisí pro zákazníky ČD CargoNový kalkulátor emisí pro zákazníky ČD Cargo

25.3.2024 - Ekologie, udržitelnost, dekarbonizace, to vše jsou pojmy, které v současné době rezonují celou společností, oblast dopravy nevyjímaje. Dceřiná firma Českých drah ČD Cargo je společensky odpovědná firma a otázce udržitelnosti… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika