Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Harrachov hostil 16. ročník obchodní konference ČD Cargo

Harrachov hostil 16. ročník obchodní konference ČD Cargo

12.12.2019 – autor: MICHAL ROH

Rok se s rokem sešel a do Harrachova se opět sjela více než stovka zákazníků a dalších spolupracujících subjektů, aby se zúčastnili již 16. ročníku obchodní konference ČD Cargo.

Harrachov hostil 16. ročník obchodní konference ČD Cargo

Zahájení konference se tradičně ujal předseda představenstva Ivan Bednárik, který také přivítal vzácného hosta, ministra dopravy České republiky Vladimíra Kremlíka. Ten se ve své zdravici mimo jiné zmínil o významu železniční nákladní dopravy. Účastníky pak dále čekala celá řada zajímavých přednášek týkajících se například eonomické situace ve světě, implementace ETCS, koncepce seřaďovacích stanic nebo programů ministerstva dopravy na podporu intermodality a interoperability.

Výkonný ředitel ČD Cargo Tomáš Tóth ve své prezentaci zhodnotil aktuální situaci v ČD Cargo, informoval o probíhajících i připravovaných investicích a hovořil i o tom, čím a jak zlepšujeme spolupráci se zákazníky. Dalším tématem pak byla digitalizace a spuštění nové verze rozhraní pro zákazníky EROZA. Vraťme se ale k investicím. Na stejném místě padla v loňském roce z úst Tomáše Tótha celá řada slibů týkajících se především obnovy vozidlového parku. O tom, že to nebyla jen planá slova, se již mohla přesvědčit řada zákazníků využívajících například nové cisternové vozy nebo vozy pro systém Innofreight. Zkušební jízdy nových nebo modernizovaných lokomotiv svědčí o tom, že to myslíme vážně. Přesvědčit se můžete i v animaci (viz QR kód), která zpestřila letošní konferenci ČD Cargo.

 


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Projekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGOProjekt zelené elektřiny pro společnost ŠKO-ENERGO

22.12.2020 - Vlak sestavený z celkem osmadvaceti výsypných vozů, v jehož čele stanula lokomotiva TRAXX 388.001, vyjel v pátek 9. října 2020 v ranních hodinách ze stanice Světec. Tento nejmodernější stroj z flotily ČD Cargo byl na vlak nasazen… »

Rekonstrukci okruhu urychlil speciální strojRekonstrukci okruhu urychlil speciální stroj

30.11.2020 - Zákazníkům Výzkumného Ústavu Železničního bude od poloviny listopadu opět sloužit malý okruh Zkušebního centra VUZ Velim. Zavřený byl kvůli generální rekonstrukci dvou třetin své délky. Na zakázce se podílel i bezmála… »

Tunel Březno získá špičkový zabezpečovací systémTunel Březno získá špičkový zabezpečovací systém

4.11.2020 - Březenský tunel na trati Lužná u Rakovníka – Chomutov získá kompletně nové zabezpečení portálů. Druhý nejdelší železniční tunel v republice osadí nejmodernějšími zabezpečovacími technologiemi dceřiná společnost Českých… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika