Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

ČD Cargo si poradí i s mimořádnými zásilkami

16.3.2018 - Přeprava mimořádných zásilek je jednou ze speciálních služeb, kterou ČD Cargo nabízí. Za mimořádné zásilky se považují ty, které některému na přepravě zúčastněnému dopravci nebo zainteresovanému podniku železniční infrastruktury působí zvláštní potíže s ohledem na zařízení nebo vozy, a to vzhledem k mimořádným rozměrům, hmotnosti nebo specifickým vlastnostem. Takové zásilky mohou být přijaty k přepravě jen za zvláštních technických nebo provozních podmínek. Celý článek »

ČD Cargo si poradí i s mimořádnými zásilkami

Přepravy uhlí do Chvaletic brzy nověPřepravy uhlí do Chvaletic brzy nově

1.3.2018 - Obě komodity vyrábí ve společném cyklu tzv. kogenerací, což vede k vyššímu využití paliva, a tím k energetickým úsporám. Celková roční dodávka tepla je cca 200 TJ při výkonu 4 x 15 MW. Až do října 2010 elektrárnu vlastnila společnost ČEZ, která ji poté vyčlenila do samostatné dceřiné společnosti a v roce 2013 ji prodala firmě Severní energetická. Komín chvaletické elektrárny patří se svou výškou 300 metrů k nejvyšším v ČR.

Celý článek »

 

ŽZO Cerhenice: první zkušební dráha v ČeskuŽZO Cerhenice: první zkušební dráha v Česku

7.12.2017 - Letošní rok byl pro společnost Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) v oblasti její hlavní činnosti — zkušebnictví — zlomový. Dne 1. dubna 2017 totiž vstoupila v platnost tolik očekávaná novela zákona o dráhách, která definovala novou kategorii – dráhu zkušební.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika