Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí

9.6.2021 - ZC VUZ Velim se může pochlubit dvěma novými odstavnými kolejemi pro zkoušenou železniční kolejovou techniku. Dvě celkem 260 metrů dlouhé, nezatrolejované koleje vyrostly v prostoru vpravo od vrátnice – v místě, kde jedna kolej míří od zkušebního okruhu k hale Dynamického zkušebního stavu. Celý článek »

VUZ zvýšilo kapacitu odstavných kolejí

 ČD - Telematika i v krizi udržela tržby ČD - Telematika i v krizi udržela tržby

7.6.2021 - Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika loni zaznamenala zisk před zdaněním 66,9 milionu korun, což je meziročně o 6,6 milionu méně. Zhruba o 20 milionů klesly i tržby, a to na 1,676 miliardy korun (v roce 2019 to bylo 1 687 mil. Kč). Mírné meziroční snížení všech ukazatelů způsobil především vývoj epidemické situace, kde oblast obchodu ovlivnila situace u řady zákazníků. Ti museli v průběhu roku 2020 přehodnotit své plány a investiční záměry, na jejichž realizaci byl vázán původní obchodní plán.

Celý článek »

 

 Za pár měsíců zjistí, co se s vlakem stane za 30 let Za pár měsíců zjistí, co se s vlakem stane za 30 let

26.5.2021 - Dynamické zkoušení komponentů je chloubou Výzkumného Ústavu Železničního. Zkoušky probíhají v hale cerhenického Zkušebního centra na zařízení, které se nazývá dynamický zkušební stav. Zde pracuje i mladý odborník VUZ Radek Stuchlík. Má na starosti například testování rámů podvozků. A zatímco laické veřejnosti by jeho práce připadala abstraktní, on se ve svém oboru vyzná vskutku dokonale.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika