Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Přeprava jednotlivých vozových zásilek

23.3.2020 - Přeprava jednotlivých vozových zásilek je produktem, jehož nabídkou se ČD Cargo odlišuje od ostatních tuzemských železničních dopravců. Jako jediné totiž tuto službu nabízí celosíťově všem zákazníkům a pro přepravy všech druhů zboží. Celý článek »

Přeprava jednotlivých vozových zásilek

Brzdařina je právem pýchou VUZBrzdařina je právem pýchou VUZ

20.3.2020 - Zdá se to neuvěřitelné, ale v technologiích brzd železničních kolejových vozidel se v Evropě neztratíme. Tak jako technický odkaz Josefa Daňka, hlavního autora brzdy DAKO, úspěšně rozvíjejí konstruktéři DAKO-CZ v Třemošnici, na práci Bohumila Fořta, dlouholetého vedoucího brzdového oddělení VÚD a zástupce ČSD v Brzdové subkomisi UIC, navazují odborníci Výzkumného Ústavu Železničního. A nejedná se pouze o oprašování střípků zašlé slávy, ale o úspěšný rozvoj oboru zkušebnictví železničních brzd.

Celý článek »

 

RegioSharky opravují ve veselském závodě DPOVRegioSharky opravují ve veselském závodě DPOV

25.2.2020 - Čtvrtým rokem se Provozní středisko oprav dceřiné společnosti Českých drah DPOV ve Veselí nad Moravou věnuje nejen údržbě, ale především opravám nejmodernějších dieselových jednotek řady 844, které nesou obchodní název RegioShark. Vlaky ČD pořídily v letech 2011 až 2013 v počtu jedenatřiceti kusů pro regionální dopravu u polského výrobce PESA Bydhošť.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika