Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / ČD - Telematika i v krizi udržela tržby

ČD - Telematika i v krizi udržela tržby

7.6.2021 – autor: REDAKCE

Dceřiná společnost Českých drah ČD - Telematika loni zaznamenala zisk před zdaněním 66,9 milionu korun, což je meziročně o 6,6 milionu méně. Zhruba o 20 milionů klesly i tržby, a to na 1,676 miliardy korun (v roce 2019 to bylo 1 687 mil. Kč). Mírné meziroční snížení všech ukazatelů způsobil především vývoj epidemické situace, kde oblast obchodu ovlivnila situace u řady zákazníků. Ti museli v průběhu roku 2020 přehodnotit své plány a investiční záměry, na jejichž realizaci byl vázán původní obchodní plán.

 ČD - Telematika i v krizi udržela tržby
Kromě toho se společnost musela stejně jako ostatní ekonomické subjekty vypořádat se zvýšenými zdravotními a bezpečnostními nároky v souvislosti s ochranou zdraví zaměstnanců. Vzhledem k tomu však firma pokládá rok 2020 za úspěšný. ČD-T se loni soustředila na své dvě prioritní oblasti, kterými jsou poskytování služeb servisu a údržby a výstavby telekomunikačních infrastruktur a velkoobchodní telekomunikační služby a doplnila je o instalaci mobilní části evropského vlakového zabezpečovacího systému (ETCS).

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Dokonalý zákaznický servis je hlavní prioritou VUZDokonalý zákaznický servis je hlavní prioritou VUZ

26.8.2021 - Na pozici vedoucího dispečera Oddělení zákaznických služeb (OZS) Výzkumného ústavu železničního (VUZ) nepracuje Petr Prokeš dlouho. Přesto Zkušební centrum Velim zná velmi dobře z dob, kdy zde byl dispečerem dopravce ČD Cargo,… »

Ve Veselí vdechují nový život nesmrtelným motorákůmVe Veselí vdechují nový život nesmrtelným motorákům

25.8.2021 - Kompletní obnovou a především proměnou procházejí ve veselském závodě dceřiné společnosti Českých drah DPOV motorové a přívěsné vozy řad 810 a 012 (BDtax782). Vzniká z nich zcela nová řada 811. První prototypovou soupravu… »

Experti VUZ dovedou otestovat i metro Experti VUZ dovedou otestovat i metro

21.6.2021 - Akreditovaná Zkušební laboratoř Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) dokáže v současné době nabídnout komplexní služby v oblasti homologace železničních vozidel, a to nejen v České republice, ale prakticky po celém světě.… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika