Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Vozidlový park doplní dalších jedenatřicet jednotek RegioPanter

Vozidlový park doplní dalších jedenatřicet jednotek RegioPanter

2.2.2022 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy na konci roku objednaly od skupiny Škoda Transportation dalších 31 třívozových elektrických jednotek RegioPanter. Nové soupravy zamíří na linky v Praze, ve Středočeském, Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Rozsáhlá obnova vozidlového parku je součástí Strategie 2030 ČD.

Vozidlový park doplní dalších jedenatřicet jednotek RegioPanter

„Ve spolupráci s objednateli veřejné dopravy pokračujeme v avizované masivní obnově naší flotily osobních souprav v regionální dopravě. Aktuálně jsme podepsali objednávku na 31 třívozových jednotek RegioPanter v hodnotě bezmála pět miliard korun, které plánujeme nasadit například na osobní vlaky z Prahy přes Kralupy nad Vltavou do Ústí nad Labem nebo na tratích z Hradce Králové do Chlumce nad Cidlinou, Týniště nad Orlicí a Chocně nebo do Jaroměře,“ řekl Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel ČD. „Ve Středočeském kraji budeme moci odstavit starší patrové vozy a v Královéhradeckém klasické osobní vagony východoněmecké produkce,“ doplnil Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Objednávkou jedenatřiceti jednotek RegioPanter dopravce uplatnil celou zbývající opci na nové vlaky z rámcového kontraktu uzavřeného na podzim 2020. Jednotky budou dodány v roce 2024. ČD navíc vyčerpají oba rámcové kontrakty na dodávku až 50 kusů jednotek pro 160 cestujících a 60 jednotek pro 240 cestujících v souhrnné hodnotě více než 15 miliard Kč.

Po dodání všech objednaných jednotek se flotila Panterů rozroste na 147 regionálních a 14 dálkových vlaků, přičemž celkový počet všech vozů bude 436. Nízkopodlažní, klimatizované jednotky nabízí bezdrátové připojení k internetu, elektrické zásuvky a další prvky komfortní výbavy.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Lovosická nástupiště v novém, v Kladně již z peronuLovosická nástupiště v novém, v Kladně již z peronu

12.4.2024 - V rámci našeho infrastrukturního okénka se tentokrát podíváme na čtyři významné stavby, které v posledních měsících doznaly výraznějších změn. Konkrétně na lovosické nádraží, kde jsou již v provozu všechna nová… »

České dráhy posílily údržbu vozů České dráhy posílily údržbu vozů

17.3.2024 - Linka R17 Vltava / Lužnice / Silva Nortica z Prahy do Českých Budějovic, Českých Velenic a Vídně se dlouhodobě potýkala s nedostatkem vozů. Kvůli tomu musely být nasazeny náhradní vozy nebo zkráceny soupravy. České dráhy proto… »

V železničním srdci republiky přibyl už třetí simulátorV železničním srdci republiky přibyl už třetí simulátor

11.3.2024 - ČD Cargo představilo ve druhé polovině února nový simulátor lokomotivy Siemens Vectron. Umístěný je v České Třebové, tradiční baště tuzemských železničářů. Velmi zdařilou a do detailu vyvedenou kopii skutečné kabiny… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika