Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Vozidlový park doplní dalších jedenatřicet jednotek RegioPanter

Vozidlový park doplní dalších jedenatřicet jednotek RegioPanter

2.2.2022 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy na konci roku objednaly od skupiny Škoda Transportation dalších 31 třívozových elektrických jednotek RegioPanter. Nové soupravy zamíří na linky v Praze, ve Středočeském, Ústeckém a Královéhradeckém kraji. Rozsáhlá obnova vozidlového parku je součástí Strategie 2030 ČD.

Vozidlový park doplní dalších jedenatřicet jednotek RegioPanter

„Ve spolupráci s objednateli veřejné dopravy pokračujeme v avizované masivní obnově naší flotily osobních souprav v regionální dopravě. Aktuálně jsme podepsali objednávku na 31 třívozových jednotek RegioPanter v hodnotě bezmála pět miliard korun, které plánujeme nasadit například na osobní vlaky z Prahy přes Kralupy nad Vltavou do Ústí nad Labem nebo na tratích z Hradce Králové do Chlumce nad Cidlinou, Týniště nad Orlicí a Chocně nebo do Jaroměře,“ řekl Ivan Bednárik, předseda představenstva a generální ředitel ČD. „Ve Středočeském kraji budeme moci odstavit starší patrové vozy a v Královéhradeckém klasické osobní vagony východoněmecké produkce,“ doplnil Jiří Ješeta, náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Objednávkou jedenatřiceti jednotek RegioPanter dopravce uplatnil celou zbývající opci na nové vlaky z rámcového kontraktu uzavřeného na podzim 2020. Jednotky budou dodány v roce 2024. ČD navíc vyčerpají oba rámcové kontrakty na dodávku až 50 kusů jednotek pro 160 cestujících a 60 jednotek pro 240 cestujících v souhrnné hodnotě více než 15 miliard Kč.

Po dodání všech objednaných jednotek se flotila Panterů rozroste na 147 regionálních a 14 dálkových vlaků, přičemž celkový počet všech vozů bude 436. Nízkopodlažní, klimatizované jednotky nabízí bezdrátové připojení k internetu, elektrické zásuvky a další prvky komfortní výbavy.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Nové možnosti spolupráce železnice a silniceNové možnosti spolupráce železnice a silnice

24.2.2023 - V závěru roku 2022 se v železniční stanici Praha-Libeň uskutečnila prezentace staronového řešení boční překládky kontejneru mezi železničním vozem, návěsem a volnou plochou pomocí zařízení neseného přímo na silničním… »

Nádraží v Roudnici je hotovo, koridor čekají další úpravyNádraží v Roudnici je hotovo, koridor čekají další úpravy

26.1.2023 - Rekonstrukce železniční stanice Roudnice nad Labem na severní části 1. tranzitního koridoru dospěla ke konci. Jedná se o jednu z většího množství staveb, které postupně napravují kompromisní a provozně nepříliš vhodná řešení… »

CPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět letCPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět let

25.11.2022 - Certifikační středisko personálu defektoskopie (CPD) Českých drah získalo akreditaci na dalších pět let. V rámci železniční dopravy se jedná o jediné certifikační pracoviště v České republice. Defektoskopie je přitom velmi… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika