Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / V Brně se začne stavět nová opravárenská hala

V Brně se začne stavět nová opravárenská hala

25.2.2019 – autor: MARTIN HARÁK

Už během února začnou práce na výstavbě nové opravárenské haly v Oblastním centru údržby Východ v Brně-Maloměřicích. Zakázku uskuteční sdružení dvou společností za cenu 219 milionů korun, což je o třicet milionů korun méně, než byla původně předpokládaná hodnota veřejné zakázky.

V Brně se začne stavět nová opravárenská hala

Dvoukolejná hala má mít po dokončení délku 153 metrů a široká bude takřka 22 metrů. Díky těmto rozměrům bude možné zajišťovat údržbu a opravy také u pětivozových jednotek InterPanter nebo na jednu kolej přistavit až dvě jednotky Regio­Panter, které jsou dvou nebo třívozové. Samozřejmostí je vybavení haly prohlídkovými kanály se samostatnými vstupy jak z čela, tak z boku. Podél jedné koleje budou umístěny pevné prohlídkové lávky pro údržbu zařízení na střeše elektrických jednotek, druhá kolej bude vybavena dvěma šestimetrovými mobilními plošinami. Výstavba, která potrvá dvacet měsíců, zahrnuje i rozsáhlou přestavbu kolejiště, úpravy trakčního vedení a vybudování nové příjezdové komunikace.

 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

ČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský krajČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský kraj

20.8.2020 - Vybrané motorové a přívěsné vozy řad 810 a 012 (BDtax 782) se v současnosti přestavují podle zadání Moravskoslezského kraje ve veselském závodě dceřiné společnosti Českých drah DPOV Přerov. První prototypovou soupravu zástupci… »

ČD pořídí až 90 elektrických lokomotivČD pořídí až 90 elektrických lokomotiv

19.8.2020 - České dráhy vyhlásily soutěž na dodávku až 90 moderních elektrických lokomotiv pro rychlost 200 km/h a provoz v Česku a ve střední Evropě. Národní dopravce uzavře s vítězem výběrového řízení rámcový kontrakt, z něhož hned… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika