Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Testy RegioPanterů pokračují, ČD je nasadí už letos

Testy RegioPanterů pokračují, ČD je nasadí už letos

23.2.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Do Zkušebního centra Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) ve Velimi dorazila třetí jednotka RegioPanter, kterou ČD nasadí do provozu v západních Čechách. Testy prvních dvou jednotek začaly již začátkem prosince loňského roku. V průběhu příštích čtyř let však do provozu zamíří celkem 79 nových nízkopodlažních RegioPanterů, a to ve dvou či třívozovém provedení.

Testy RegioPanterů pokračují, ČD je nasadí už letos

ČD tak plní smluvní závazky vůči krajům a zároveň tím řeší přirozenou obnovu vozidel, do kterých již například nelze instalovat evropský zabezpečovač ETCS. Jejich nasazení je dále plánováno na lince P2 Klatovy – Plzeň – Beroun, na Vysočině a v Jihočeském, Olomouckém či Moravskoslezském kraji. Ve dvouvozové variantě mají až 140 míst k sezení, ve třívozovém provedení nabídnou až 240 sedadel. Cestující ocení komfortní interiér, moderní výbavu, možnost pohodlné přepravy osob na invalidním vozíku i prostor pro kočárky a jízdní kola.  Pro ČD je vyrábí konsorcium společností Škoda Transportation a Škoda Vagonka.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 4

Další články této rubriky

Testy nových vozů se chýlí k závěruTesty nových vozů se chýlí k závěru

2.4.2021 - České dráhy začnou ve druhé polovině roku nasazovat na linky mezi Prahou a Chebem nejmodernější vlaky z produkce konsorcia Siemens Mobility a Škoda Transportation. Postupně na tyto linky vyjede 10 pětivozových souprav, každá s… »

Railjety zamířily na vyvazovací opravyRailjety zamířily na vyvazovací opravy

26.2.2021 - Bezpečnost a dobrý technický stav vozidel jsou pro ČD dlouhodobě prioritou. „Týká se to také netrakčních jednotek railjet. Každá z nich má najeto už okolo 2,4 milionu kilometrů a podle požadavků výrobce a našich předpisů… »

Šlechtična s novým tendrem se vrátila domůŠlechtična s novým tendrem se vrátila domů

25.2.2021 - Po třech letech se na konci ledna vlastní silou vrátila do domovského Brna lokomotiva Českých drah 475.101. Šlechtična podstoupila náročnou opravu, při které dostala především nový tendr. Původní byl v takovém stavu, že jeho… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika