Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / RegioSpidery vyjedou do středních Čech

RegioSpidery vyjedou do středních Čech

14.7.2021 – autor: PETR SLONEK

České dráhy nasadí na přelomu srpna a září ve Středočeském kraji v rámci testovacího provozu čtyři nízkopodlažní motorová vozidla typu RegioSpider. Konkrétně půjde o linky z Kralup nad Vltavou do Loun a Velvar. Nahradí tak motoráky řady 810, které na tratích jezdí nyní. Zároveň se při testech ověří, zda je možné budoucí využití typově obdobných vozidel v tomto regionu.

RegioSpidery vyjedou do středních Čech

Celkem 22 zánovních Stadlerů RS1 pořídily ČD na konci loňského roku z Německa. Stejný typ 33 vozidel již dopravce provozuje v řadě regionů pod názvem RegioSpider. Vlaky cestujícím nabídnou 71 míst k sezení, prostorný interiér, bezbariérový přístup a dostatek místa pro přepravu kočárků, jízdních kol i rozměrných zavazadel. Z celkového počtu jich je v ČR již 17, zbylá vozidla dorazí ještě letos, projdou předtím v zahraničí opravami vyšších stupňů. Jedenáct z nich plánuje dopravce postupně nasadit v Ústeckém kraji, o další projevil vážný zájem kraj Pardubický.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioPantery mohou vyjet na LipenkuRegioPantery mohou vyjet na Lipenku

24.6.2021 - Podzimní testovací jízdy RegioPanterů na Lipence byly úspěšné. České dráhy připravují zkušební, víkendový provoz. Cestující na trase z Rybníku do Lipna se tak dočkají pod hlavičkou ČD dalšího zkvalitnění služeb.… »

ČD chtějí pořídit další TaurusyČD chtějí pořídit další Taurusy

22.6.2021 - České dráhy jednají o koupi čtyř vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Taurus. Mají evropský zabezpečovač ETCS, jsou schválené pro provoz na území České republiky i v okolních státech a dovedou jezdit rychlostí až 230… »

Nové vlaky ponesou název InterJetNové vlaky ponesou název InterJet

4.6.2021 - České dráhy ještě letos nasadí do provozu padesát moderních vozů s novou produktovou značkou InterJet. Deset pětivozových souprav z produkce konsorcia Siemens Mobility-Škoda Transportation nabídne cestujícím Západních expresů a… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika