Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / RegioSpidery vyjedou do středních Čech

RegioSpidery vyjedou do středních Čech

14.7.2021 – autor: PETR SLONEK

České dráhy nasadí na přelomu srpna a září ve Středočeském kraji v rámci testovacího provozu čtyři nízkopodlažní motorová vozidla typu RegioSpider. Konkrétně půjde o linky z Kralup nad Vltavou do Loun a Velvar. Nahradí tak motoráky řady 810, které na tratích jezdí nyní. Zároveň se při testech ověří, zda je možné budoucí využití typově obdobných vozidel v tomto regionu.

RegioSpidery vyjedou do středních Čech

Celkem 22 zánovních Stadlerů RS1 pořídily ČD na konci loňského roku z Německa. Stejný typ 33 vozidel již dopravce provozuje v řadě regionů pod názvem RegioSpider. Vlaky cestujícím nabídnou 71 míst k sezení, prostorný interiér, bezbariérový přístup a dostatek místa pro přepravu kočárků, jízdních kol i rozměrných zavazadel. Z celkového počtu jich je v ČR již 17, zbylá vozidla dorazí ještě letos, projdou předtím v zahraničí opravami vyšších stupňů. Jedenáct z nich plánuje dopravce postupně nasadit v Ústeckém kraji, o další projevil vážný zájem kraj Pardubický.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Pardubice hlásí hotové 1. a 2. nástupištěPardubice hlásí hotové 1. a 2. nástupiště

28.7.2022 - Hned dvě významné dopravní stavby výrazně ovlivnily provoz na železnici na východě Čech. Už bezmála dva roky se modernizuje hlavní nádraží v Pardubicích a zároveň se od loňského května kompletně rekonstruuje trať mezi… »

ČD převzaly lokomotivu zpětně vybavenou ETCSČD převzaly lokomotivu zpětně vybavenou ETCS

30.6.2022 - České dráhy převzaly první vozidlo zpětně dovybavené palubní jednotkou evropského vlakového zabezpečovače ETCS. Prototypový stroj řady 362 WTB zároveň získal od Drážního úřadu povolení k běžnému provozu a uvedení na trh. V… »

Legendární Gorily pomalu dosluhujíLegendární Gorily pomalu dosluhují

29.6.2022 - Poslední tři páry denních spojů na tratích v tuzemsku v současnosti dopravují legendární slovenské lokomotivy řady 350 známé pod přezdívkami Gorila nebo také Krysa. Několik desetiletí ovládaly dopravu na rušné trati mezi Prahou,… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika