Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / První RegioPanter pro západní Čechy po testech

První RegioPanter pro západní Čechy po testech

22.9.2020 – autor: JOSEF HOLEK

První testy má za sebou jednotka RegioPanter, kterou České dráhy nasadí na linku z Karlových Varů do Plzně a zpět. Zkoušky si odbyla ještě v areálu výrobce. Podle ředitele karlovarského Regionálního obchodního centra ČD Vladimíra Omelky bude čtveřice Panterů mezi oběma městy jezdit po celý den ve dvouhodinových intervalech, a nabídnou tak zcela nové přímé spojení.

První RegioPanter pro západní Čechy po testech
V různé fázi výroby je mnoho jednotlivých vozů a na zkušební koleji v závodě je již na zkouškách první kompletní jednotka. Průběh výroby se denně vyhodnocuje. Vlaky jsou vybavené informačním systémem, wi-fi, možností automatického vedení vlaku a už z výroby i zabezpečovacím zařízením ETCS. Jejich maximální rychlost je 160 km/h. ČD si u škodovky objednaly jedenatřicet RegioPanterů. Čtyři z nich propojí právě Plzeň s Karlovými Vary, dalších jedenáct pak Klatovy, Plzeň a Beroun. Šest vyjede na Vysočinu a deset do Jihočeského kraje.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.75

Další články této rubriky

ČD nasadí nové vozy už příští rok

27.10.2020 - Výroba padesáti moderních osobních vozů pro České dráhy od konsorcia Siemens Mobility – Škoda Transportation pokračuje. První čtveřice se nyní nachází na testovacím okruhu VUZ v Cerhenicích, další vagony jsou ve fázi… »

Panteři a Žraloci budou mít v Plzni nové zázemíPanteři a Žraloci budou mít v Plzni nové zázemí

26.10.2020 - České dráhy masivně investují do svého technického zázemí. Důkazem je i nedávné zahájení výstavby moderní opravárenské haly v Plzni. Novinka nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb a další vyspělé technické komponenty.… »

Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu ČechŽehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech

23.10.2020 - Střídavá lokomotiva 210.059, slangově přezdívaná Žehlička, obdržela při celkové vyvazovací opravě v dceřiné společnosti Českých drah DPOV v Přerově retro nátěr. Ten evokuje stejné provedení, v jakém vyjela z výroby v… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika