Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Panter poprvé vyjel na Lipenku

Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů.

Panter poprvé vyjel na Lipenku
Obdobný test, ale za pomoci posunu lokomotivou řady 113, se uskutečnil i na Bechyňce, tedy trati z Tábora do Bechyně. Naměřené hodnoty se následně vyhodnotí a výsledky zkušebních jízd tak budou známé během příštího půlroku. V případě kladného výsledku testů bude na Správě železnic, aby vydala opatření k provozu jednotek RegioPanter na uvedených tratích s velmi malými oblouky. Poté může následovat zkušební a následně případně také pravidelný provoz jednotek 650 na tratích z Rybníka do Lipna nad Vltavou a z Tábora do Bechyně.

Průměrné hodnocení (4 hlasů): 3.5

Další články této rubriky

Testy nových vozů se chýlí k závěruTesty nových vozů se chýlí k závěru

2.4.2021 - České dráhy začnou ve druhé polovině roku nasazovat na linky mezi Prahou a Chebem nejmodernější vlaky z produkce konsorcia Siemens Mobility a Škoda Transportation. Postupně na tyto linky vyjede 10 pětivozových souprav, každá s… »

Railjety zamířily na vyvazovací opravyRailjety zamířily na vyvazovací opravy

26.2.2021 - Bezpečnost a dobrý technický stav vozidel jsou pro ČD dlouhodobě prioritou. „Týká se to také netrakčních jednotek railjet. Každá z nich má najeto už okolo 2,4 milionu kilometrů a podle požadavků výrobce a našich předpisů… »

Šlechtična s novým tendrem se vrátila domůŠlechtična s novým tendrem se vrátila domů

25.2.2021 - Po třech letech se na konci ledna vlastní silou vrátila do domovského Brna lokomotiva Českých drah 475.101. Šlechtična podstoupila náročnou opravu, při které dostala především nový tendr. Původní byl v takovém stavu, že jeho… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika