Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Nová posunovací lokomotiva ve zkušebním provozu

Nová posunovací lokomotiva ve zkušebním provozu

20.2.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Na brněnském hlavním nádraží, ale i v obvodu tamní odstavné stanice se od konce listopadu loňského roku pohybuje nejnovější lokomotiva v majetku ČD.

Nová posunovací lokomotiva ve zkušebním provozu

Jde o stroj řady 794, vyrobený jihlavským závodem společnosti CZ LOKO. Stroj 794.002-6 prošel po dohodě výrobce a DKV Brno některými dílčími úpravami, jako bylo například nastavení chlazení spalovacího motoru či úprava odlehlosti kompozitních brzdových špalíků, a hned poté byl nasazen do zkušebního provozu na místním posunu s osobními vozy. Lokomotiva má snadnou obsluhu s velmi dobrým výhledem. Komfort stanoviště strojvedoucího umožňuje klidnou a nerušenou službu v zimě díky velmi kvalitnímu topení a naopak klimatizaci v letních měsících. Stroj navíc vykazuje oproti stávajícím strojům řady 714 nižší spotřebu paliva. Potěšující je, že za dobu rutinního provozu se neobjevila žádná závada, která by vyžadovala dílenský zásah. Dalších jedenáct strojů stejné řady by mělo posílit flotilu Českých drah ještě během letošního roku.


Průměrné hodnocení (18 hlasů): 3.94

Další články této rubriky

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

ČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský krajČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský kraj

20.8.2020 - Vybrané motorové a přívěsné vozy řad 810 a 012 (BDtax 782) se v současnosti přestavují podle zadání Moravskoslezského kraje ve veselském závodě dceřiné společnosti Českých drah DPOV Přerov. První prototypovou soupravu zástupci… »

ČD pořídí až 90 elektrických lokomotivČD pořídí až 90 elektrických lokomotiv

19.8.2020 - České dráhy vyhlásily soutěž na dodávku až 90 moderních elektrických lokomotiv pro rychlost 200 km/h a provoz v Česku a ve střední Evropě. Národní dopravce uzavře s vítězem výběrového řízení rámcový kontrakt, z něhož hned… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika