Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Na Pardubicku už jezdí první vlak v novém krajském nátěru

Na Pardubicku už jezdí první vlak v novém krajském nátěru

16.7.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Celkem čtrnáct nízkopodlažních motorových jednotek RegioNova obdrží postupně barevné řešení korespondující s vizuálem Pardubického kraje. Úplně první vlak si v pondělí 25. června prohlédl v České Třebové hejtman Pardubického kraje Martin Netolický společně s členy představenstva ČD Ludvíkem Urbanem a Michalem Štěpánem a dalšími hosty.

Na Pardubicku už jezdí první vlak v novém krajském nátěru

Národní dopravce se na základě dohody s Pardubickým krajem podělil o pokrytí finančních nákladů na stylové nátěry včetně nového loga, kterými budou opatřena postupně všechna moderní regionální vozidla v kraji. Hejtman Netolický zároveň připomněl, že Pardubický kraj byl první, který před řadou let začal s celovozovými polepy RegioNov, připomínajícími muzea v Chrudimi a Moravské Třebové. Po Pardubickém kraji se rýsují další krajské nátěry pro regionální vozidla Českých drah i v Plzeňském kraji. První RegioNova 814.075 v novém nátěru, deponovaná v České Třebové, bude k vidění na běžných spojích jak na Letohradsku, tak i Svitavsku. 


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

ČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský krajČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský kraj

20.8.2020 - Vybrané motorové a přívěsné vozy řad 810 a 012 (BDtax 782) se v současnosti přestavují podle zadání Moravskoslezského kraje ve veselském závodě dceřiné společnosti Českých drah DPOV Přerov. První prototypovou soupravu zástupci… »

ČD pořídí až 90 elektrických lokomotivČD pořídí až 90 elektrických lokomotiv

19.8.2020 - České dráhy vyhlásily soutěž na dodávku až 90 moderních elektrických lokomotiv pro rychlost 200 km/h a provoz v Česku a ve střední Evropě. Národní dopravce uzavře s vítězem výběrového řízení rámcový kontrakt, z něhož hned… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika