Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Na Pardubicku už jezdí první vlak v novém krajském nátěru

Na Pardubicku už jezdí první vlak v novém krajském nátěru

16.7.2018 – autor: MARTIN HARÁK

Celkem čtrnáct nízkopodlažních motorových jednotek RegioNova obdrží postupně barevné řešení korespondující s vizuálem Pardubického kraje. Úplně první vlak si v pondělí 25. června prohlédl v České Třebové hejtman Pardubického kraje Martin Netolický společně s členy představenstva ČD Ludvíkem Urbanem a Michalem Štěpánem a dalšími hosty.

Na Pardubicku už jezdí první vlak v novém krajském nátěru

Národní dopravce se na základě dohody s Pardubickým krajem podělil o pokrytí finančních nákladů na stylové nátěry včetně nového loga, kterými budou opatřena postupně všechna moderní regionální vozidla v kraji. Hejtman Netolický zároveň připomněl, že Pardubický kraj byl první, který před řadou let začal s celovozovými polepy RegioNov, připomínajícími muzea v Chrudimi a Moravské Třebové. Po Pardubickém kraji se rýsují další krajské nátěry pro regionální vozidla Českých drah i v Plzeňském kraji. První RegioNova 814.075 v novém nátěru, deponovaná v České Třebové, bude k vidění na běžných spojích jak na Letohradsku, tak i Svitavsku. 


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

V Pardubicích slouží nová zastávka i lávkaV Pardubicích slouží nová zastávka i lávka

10.7.2024 - Po bezmála čtyřech letech skončila modernizace železničního uzlu v Pardubicích. Cestující díky tomu mohou využívat nové moderní nástupiště, pohodlně dostupné výtahy a eskalátory. Část vlaků také začala zajíždět na novou… »

Nová stanice v Bubnech už pomalu získává podobuNová stanice v Bubnech už pomalu získává podobu

16.6.2024 - Už více než rok trvá kompletní rekonstrukce úseku železniční trati mezi pražskými Bubny a Výstavištěm. Letos výrazně pokročila především výstavba čtyřkolejné stanice v Bubnech, včetně navazujících estakád. Ty nahradí jak… »

Tornádo se rozloučilo s Olomoucí a projelo ČeskemTornádo se rozloučilo s Olomoucí a projelo Českem

25.5.2024 - Řada 460 se loučí s pravidelným provozem. Někdejší ikona příměstských vlaků na severu Čech, Olomoucku nebo Ostravsku předává štafetu novějším strojům v podobě jednotek RegioPanter. Na konci dubna se za mimořádného zájmu… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika