Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Na koleje vyjel čtvrtý Stadler

Na koleje vyjel čtvrtý Stadler

10.8.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Do pravidelného provozu byla 20. července uvedena v pořadí již čtvrtá motorová jednotka řady 646 od firmy Stadler. Je to další z dvanáctikusové série, odkoupené Českými drahami od německé společnosti DB Regio pro zajištění veřejné regionální dopravy v Olomouckém kraji.

Na koleje vyjel čtvrtý Stadler

Motorová jednotka je prozatím nasazena natrase Javorník veSlezsku – Hanušovice – Šumperk stím, že během odpolední špičky je nasazena nadva páry vlaků mezi Šumperkem aHanušovicemi. Poslední večerní spoj ze Šumperku směřuje opět až doJavorníku veSlezsku, kde je jednotka deponována doranních hodin. Cestující přijali nasazení vozidla velmi pozitivně, ato především pro nekomplikovaný nástup, pohodlné sedačky, včetně vybavení klimatizací avakuovou toaletou. Pomodernizaci všech dvanácti zakoupených Stadlerů se pro oblast Jesenicka aŠumperska počítá sdalšími pěti vozidly, která již budou vybavená wi-fi aúchytným systémem pro přepravu až osmi jízdních kol.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD nasadí nové vozy už příští rok

27.10.2020 - Výroba padesáti moderních osobních vozů pro České dráhy od konsorcia Siemens Mobility – Škoda Transportation pokračuje. První čtveřice se nyní nachází na testovacím okruhu VUZ v Cerhenicích, další vagony jsou ve fázi… »

Panteři a Žraloci budou mít v Plzni nové zázemíPanteři a Žraloci budou mít v Plzni nové zázemí

26.10.2020 - České dráhy masivně investují do svého technického zázemí. Důkazem je i nedávné zahájení výstavby moderní opravárenské haly v Plzni. Novinka nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb a další vyspělé technické komponenty.… »

Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu ČechŽehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech

23.10.2020 - Střídavá lokomotiva 210.059, slangově přezdívaná Žehlička, obdržela při celkové vyvazovací opravě v dceřiné společnosti Českých drah DPOV v Přerově retro nátěr. Ten evokuje stejné provedení, v jakém vyjela z výroby v… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika