Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Motorové vozy řady 811 začaly vozit cestující

Motorové vozy řady 811 začaly vozit cestující

17.9.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Do pravidelného provozu jsou od 26. srpna postupně zařazovány první dva modernizované motorové vozy řady 811 včetně přívěsných vozů řady 012. Vozidla jsou určená pro Moravskoslezský kraj a poprvé se objevila na trati ze Suchdola nad Odrou do Budišova nad Budišovkou.

Motorové vozy řady 811 začaly vozit cestující

Dceřiná společnost Českých drah DPOV dodá do poloviny příštího roku dalších dvanáct motoráků a ještě osm přívěsných vozů, které se nejprve objeví na trati ze Studénky do Kopřivnice, Štramberku a Veřovic. Po Novém roce budou vozidla postupně zařazována i na trase z Opavy přes Krnov a Bruntál do Rýmařova. Modernizované soupravy zaujmou na první pohled zvenku skříňovými polepy, a naopak v interiéru potahy sedaček s logem Moravskoslezského kraje. Během podzimu se ve vozidlech navíc objeví žluté validátory, které umožní koupi jízdního dokladu na kartu zvanou ODISka. Do budoucna se počítá i s přenosem dat o jízdě vlaku na dispečink moravskoslezského koordinátora integrované dopravy KODIS.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD nasadí nové vozy už příští rok

27.10.2020 - Výroba padesáti moderních osobních vozů pro České dráhy od konsorcia Siemens Mobility – Škoda Transportation pokračuje. První čtveřice se nyní nachází na testovacím okruhu VUZ v Cerhenicích, další vagony jsou ve fázi… »

Panteři a Žraloci budou mít v Plzni nové zázemíPanteři a Žraloci budou mít v Plzni nové zázemí

26.10.2020 - České dráhy masivně investují do svého technického zázemí. Důkazem je i nedávné zahájení výstavby moderní opravárenské haly v Plzni. Novinka nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb a další vyspělé technické komponenty.… »

Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu ČechŽehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech

23.10.2020 - Střídavá lokomotiva 210.059, slangově přezdívaná Žehlička, obdržela při celkové vyvazovací opravě v dceřiné společnosti Českých drah DPOV v Přerově retro nátěr. Ten evokuje stejné provedení, v jakém vyjela z výroby v… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika