Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Do provozu míří obnovené vozy Bmz

Do provozu míří obnovené vozy Bmz

5.10.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Bezmála dvacítka rekonstruovaných osobních vozů řady Bmz234, které České dráhy nakoupily před pěti lety v Rakousku, už jezdí v běžném provozu.

Do provozu míří obnovené vozy Bmz

Začátkem září si členové představenstva Českých drah Michal Štěpán a František Bureš prohlédli a slavnostně převzali devatenáctý opravený kus v nymburských DPOV, zbylých osm se na koleje dostane do konce roku, nyní jsou v dílnách v různém stádiu rozpracování. V nakoupené sadě bylo původně dvaatřicet vozů, pět z nich bylo použito na náhradní díly. Vagony s maximální povolenou rychlostí 160 km/h budou nejčastěji nasazeny na spoje mezi Prahou, Vsetínem a Starým Městem. Nahradí tak zastaralé „koženkové“ vozy řady B 249, kterých se České dráhy hodlají zbavit. Rekonstrukce vyšla na zhruba osm milionů korun.


Průměrné hodnocení (29 hlasů): 3.79

Další články této rubriky

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

ČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský krajČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský kraj

20.8.2020 - Vybrané motorové a přívěsné vozy řad 810 a 012 (BDtax 782) se v současnosti přestavují podle zadání Moravskoslezského kraje ve veselském závodě dceřiné společnosti Českých drah DPOV Přerov. První prototypovou soupravu zástupci… »

ČD pořídí až 90 elektrických lokomotivČD pořídí až 90 elektrických lokomotiv

19.8.2020 - České dráhy vyhlásily soutěž na dodávku až 90 moderních elektrických lokomotiv pro rychlost 200 km/h a provoz v Česku a ve střední Evropě. Národní dopravce uzavře s vítězem výběrového řízení rámcový kontrakt, z něhož hned… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika