Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Do provozu míří obnovené vozy Bmz

Do provozu míří obnovené vozy Bmz

5.10.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Bezmála dvacítka rekonstruovaných osobních vozů řady Bmz234, které České dráhy nakoupily před pěti lety v Rakousku, už jezdí v běžném provozu.

Do provozu míří obnovené vozy Bmz

Začátkem září si členové představenstva Českých drah Michal Štěpán a František Bureš prohlédli a slavnostně převzali devatenáctý opravený kus v nymburských DPOV, zbylých osm se na koleje dostane do konce roku, nyní jsou v dílnách v různém stádiu rozpracování. V nakoupené sadě bylo původně dvaatřicet vozů, pět z nich bylo použito na náhradní díly. Vagony s maximální povolenou rychlostí 160 km/h budou nejčastěji nasazeny na spoje mezi Prahou, Vsetínem a Starým Městem. Nahradí tak zastaralé „koženkové“ vozy řady B 249, kterých se České dráhy hodlají zbavit. Rekonstrukce vyšla na zhruba osm milionů korun.


Průměrné hodnocení (29 hlasů): 3.79

Další články této rubriky

Na Lipenku zkušebně vyjely PanteryNa Lipenku zkušebně vyjely Pantery

25.1.2022 - Moderní elektrické jednotky RegioPanter Českých drah vyjely na trať spojující jihočeský Rybník s Lipnem nad Vltavou. Zatím však nepravidelně, pouze ve zkušebním režimu. V plánu je nicméně pravidelný provoz a přímé spojení… »

PESA Bydgoszcz dodá ČD dalších 33 motorových jednotekPESA Bydgoszcz dodá ČD dalších 33 motorových jednotek

19.1.2022 - České dráhy objednaly další vozidla od společnosti PESA Bydgoszcz SA. V prosinci podepsaná smlouva na dalších 33 motorových jednotek v hodnotě téměř tři miliardy korun je druhou objednávkou z rámcové smlouvy uzavřené v únoru… »

Jednotky RegioPanter se osvědčují Jednotky RegioPanter se osvědčují

18.1.2022 - S platností nového jízdního řádu vyjely v Plzeňském kraji nové elektrické jednotky RegioPanter a regionem se od poloviny prosince prohání i nejmodernější středoevropské vlaky InterJet. Dvouvozové vlaky RegioPanter už jsou na… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika