Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Do jižních Čech míří nové Pantery

Do jižních Čech míří nové Pantery

11.2.2022 – autor: JOSEF HOLEK

Cestujícím v Jihočeském kraji bude sloužit více elektrických jednotek řady 650.2, známých pod obchodním názvem RegioPanter. První dvě soupravy z desetikusové dodávky si už odbyly technicko-bezpečnostní zkoušky ve Zkušebním centru Výzkumného Ústavu Železničního u Cerhenic a do provozu by měly vyjet ještě během února, po zaškolení personálu.

Do jižních Čech míří nové Pantery
Další vlaky mají postupně najíždět až do léta. Vždy půjde o dvouvozové jednotky vybavené klimatizací, zásuvkami, wi-fi a dalšími moderními prvky výbavy. ČD nejnovější jednotky nasadí na linku z Českých Budějovic do Strakonic, později by měly vyjet i do Písku, Jindřichova Hradce a Tábora. Navíc na trase do Tábora se cestující poprvé, v rámci jihočeské regionální osobní dopravy, svezou rychlostí 160 km/h. Pantery na jihu Čech doplní čtveřici již dříve zakoupených obdobných souprav, která je v provozu na trati do Českých Velenic, Strakonic, Horního Dvořiště a lze se s nimi setkat ve zkušebním provozu i na populární turistické trati Rybník – Lipno nad Vltavou. Díky novým vlakům bude pro školáky možné posílit i spoj Os 2154 z Českých Velenic do Českých Budějovic.

Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Nové možnosti spolupráce železnice a silniceNové možnosti spolupráce železnice a silnice

24.2.2023 - V závěru roku 2022 se v železniční stanici Praha-Libeň uskutečnila prezentace staronového řešení boční překládky kontejneru mezi železničním vozem, návěsem a volnou plochou pomocí zařízení neseného přímo na silničním… »

Nádraží v Roudnici je hotovo, koridor čekají další úpravyNádraží v Roudnici je hotovo, koridor čekají další úpravy

26.1.2023 - Rekonstrukce železniční stanice Roudnice nad Labem na severní části 1. tranzitního koridoru dospěla ke konci. Jedná se o jednu z většího množství staveb, které postupně napravují kompromisní a provozně nepříliš vhodná řešení… »

CPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět letCPD získalo osvědčení o akreditaci na dalších pět let

25.11.2022 - Certifikační středisko personálu defektoskopie (CPD) Českých drah získalo akreditaci na dalších pět let. V rámci železniční dopravy se jedná o jediné certifikační pracoviště v České republice. Defektoskopie je přitom velmi… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika