Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / České dráhy nakoupily motorové jednotky Stadler GTW

České dráhy nakoupily motorové jednotky Stadler GTW

22.1.2019 – autor: JOSEF HOLEK fotomontáž: ČD

České dráhy si pořídily dvanáct jednotek řady 646 od německého výrobce Stadler. Informoval o tom předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Miroslav Kupec. Jednotky Stadler GTW, které původně sloužily u Deutsche Bahn, nyní projdou periodickou opravou a modernizací.

České dráhy nakoupily motorové jednotky Stadler GTW

Nový bude audiovizuální informační systém, technici rovněž doplní technologii wi-fi pro připojení k internetu, elektrické zásuvky i čalounění sedadel. Cestujícím budou moci využít více než stovku míst k sezení, paluba je rovněž klimatizována. Jednotky řady 646 nejsou však jedinými modely výrobce v modré flotile národního dopravce. Už nyní jezdí na Liberecku a na Vysočině třiatřicet motorových jednotek řad 840 a 841, známých jako RegioSpidery.  


Průměrné hodnocení (21 hlasů): 4.38

Další články této rubriky

ČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a LipenceČD plánují zkoušky RegioPanterů na Bechyňce a Lipence

18.9.2020 - České dráhy po dohodě se Správou železnic připravují zkoušky jednotek RegioPanter řady 650 na jihu Čech. Netradiční je místo chystaných testů – odehrají se na Lipence a Bechyňce. Druhá jmenovaná má navíc v tuzemsku zcela… »

ČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský krajČD představily RegioMouse pro Moravskoslezský kraj

20.8.2020 - Vybrané motorové a přívěsné vozy řad 810 a 012 (BDtax 782) se v současnosti přestavují podle zadání Moravskoslezského kraje ve veselském závodě dceřiné společnosti Českých drah DPOV Přerov. První prototypovou soupravu zástupci… »

ČD pořídí až 90 elektrických lokomotivČD pořídí až 90 elektrických lokomotiv

19.8.2020 - České dráhy vyhlásily soutěž na dodávku až 90 moderních elektrických lokomotiv pro rychlost 200 km/h a provoz v Česku a ve střední Evropě. Národní dopravce uzavře s vítězem výběrového řízení rámcový kontrakt, z něhož hned… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika