Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / ČD převzaly první vůz 810 v barvách PID

ČD převzaly první vůz 810 v barvách PID

13.7.2021 – autor: PETR SLONEK

Zástupci Českých drah 21. června převzali první modernizovaný motorový vůz řady 810, který je proveden v barevném provedení Pražské integrované dopravy (PID). Motorový vůz inventárního čísla 263 byl opraven a modernizován v Provozním středisku oprav DPOV v Přerově, které se opravami vozidel této řady dlouhodobě zabývá.

ČD převzaly první vůz 810 v barvách PID

Jeho zaměstnanci pod vedením projektového manažera Tomáše Kasla dosahují dlouhodobě velmi dobrých výsledků v oblasti kvality i spolehlivosti. Součástí opravy bylo mimo jiné dosazení nového vznětového motoru, bočních oken s dvojitými skly, nových sedaček, ale také namontování informačních tabulí vně i uvnitř vozu. Stranou nezůstala ani revitalizace sociálního zařízení a v neposlední řadě rekonstrukce topení. Motorový vůz 810 263 po předání odjel vlastní silou do středočeských Čerčan, odkud bude nasazován na pravidelné výkony v regionální dopravě.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

RegioPantery mohou vyjet na LipenkuRegioPantery mohou vyjet na Lipenku

24.6.2021 - Podzimní testovací jízdy RegioPanterů na Lipence byly úspěšné. České dráhy připravují zkušební, víkendový provoz. Cestující na trase z Rybníku do Lipna se tak dočkají pod hlavičkou ČD dalšího zkvalitnění služeb.… »

ČD chtějí pořídit další TaurusyČD chtějí pořídit další Taurusy

22.6.2021 - České dráhy jednají o koupi čtyř vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Taurus. Mají evropský zabezpečovač ETCS, jsou schválené pro provoz na území České republiky i v okolních státech a dovedou jezdit rychlostí až 230… »

Nové vlaky ponesou název InterJetNové vlaky ponesou název InterJet

4.6.2021 - České dráhy ještě letos nasadí do provozu padesát moderních vozů s novou produktovou značkou InterJet. Deset pětivozových souprav z produkce konsorcia Siemens Mobility-Škoda Transportation nabídne cestujícím Západních expresů a… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika