Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Zástupci dopravce si prohlédli vyráběnou techniku

Zástupci dopravce si prohlédli vyráběnou techniku

14.10.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Management Českých drah si byl v plzeňské Škodě Transportation prohlédnout výrobu nové techniky. Během kontrolního dne, konaného na konci září, zástupci obou subjektů řešili produkci nových elektrických jednotek RegioPanter pro regionální dopravu, push-pullů pro Moravskoslezský kraj a nové osobní vozy, jež Škoda Transportation vyrobila v konsorciu se společností Siemens Mobility a které ČD v prosinci nasadí na rychlíky Krušnohor a Západní expresy (Praha – Cheb přes Plzeň i Ústí nad Labem).

 Zástupci dopravce si prohlédli vyráběnou techniku

Dále v Plzni řešili výrobu elektrických jednotek pro Olomoucký kraj. ČD na kontrolním dnu zastupovali místopředseda představenstva Václav Nebeský, náměstek generálního ředitele pro servis Michal Kraus a další ředitelé dotčených odborů. Výrobce pak viceprezident pro strategický rozvoj a místopředseda představenstva Tomáš Ignačák a další. 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

RegioSpider vyjel na trať z Postoloprt do České LípyRegioSpider vyjel na trať z Postoloprt do České Lípy

11.10.2021 - Na lince U11 Postoloprty – Louny – Česká Lípa nově nasazují České dráhy čtyři motorové vozy řady 841.2 Stadler RegioShuttle RS1. Celkem 22 vozů zakoupily ČD na konci loňského roku od německého dopravce SWEG. Vlaky projdou… »

 Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

8.10.2021 - Do roku 2025 hodlají České dráhy pořídit další tři vícesystémové lokomotivy Siemens Taurus. Dvě už firma ve svém vozidlovém parku má, další čtyři zakoupila před pár týdny od společnosti Wiener Lokalbahnen Cargo. Stroje řady… »

ČD modernizují lokomotivu pro úzkorozchodnou OsoblažkuČD modernizují lokomotivu pro úzkorozchodnou Osoblažku

29.9.2021 - Na Osoblažku, úzkorozchodnou trať spojující Osoblahu s Třemešnou ve Slezsku, vyjede modernizovaná lokomotiva 705.914, která byla od roku 2016 mimo provoz. Stroj dostane nový motor, opravy se dočká i skříň. Na opravě pracuje… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika