Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

8.10.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Do roku 2025 hodlají České dráhy pořídit další tři vícesystémové lokomotivy Siemens Taurus. Dvě už firma ve svém vozidlovém parku má, další čtyři zakoupila před pár týdny od společnosti Wiener Lokalbahnen Cargo. Stroje řady 1216 mohou běžně jezdit rychlostí až 230 kilometrů za hodinu. Cílem dopravce je vybudovat flotilu devíti lokomotiv, které budou kompletně pokrývat linku z Prahy do Hamburku.

 Do Hamburku v budoucnu pojedou Taurusy

Německá strana totiž hodlá do roku 2025 zvýšit rychlost právě na 230 km/h. Nyní do Berlína, Hamburku a Kielu České dráhy vypravují soupravy s lokomotivami Vectron, umějí však vyvinout rychlost 200 km/h. Na lince by se měly v budoucnu objevit i nedávno objednané soupravy od konsorcia Siemens Mobility – Škoda Transportation, taktéž umožňující jízdu rychlostí 230 km/h. Lokomotivy Taurus se již kvůli novým normám TSI nevyrábí, přesto patří mezi kvalitní a spolehlivé stroje.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

Moderní jednotky InterJet vyrazí s novým grafikonem Moderní jednotky InterJet vyrazí s novým grafikonem

30.11.2021 - Největší novinkou se v jízdním řádu pro rok 2022 stanou jednotky InterJet. ČD je v novém grafikonu nasadí na spoje Západního expresu a Krušnohoru. Oproti svým předchůdcům vlaky přináší další posun v nabízeném komfortu… »

Wi-fi se rozšířila do CityElefantůWi-fi se rozšířila do CityElefantů

22.11.2021 - Bezdrátové připojení k internetu se rozšířilo do dalších vlaků Českých drah. Cestující mohou wi-fi nově využívat v CityElefantech. Technologií jsou kompletně vybaveny všechny jednotky jezdící v Praze a po Středočeském kraji.… »

České dráhy jsou připraveny pořídit si rychlovlakyČeské dráhy jsou připraveny pořídit si rychlovlaky

22.10.2021 - České dráhy jednoznačně podporují výstavbu vysokorychlostních tratí a každý zprovozněný úsek vnímají jako přínos pro dálkovou dopravu z hlediska rychlosti i stability jízdního řádu. To jsou základní argumenty v rámci pozice… »

 

Všechny články rubriky Provoz

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika