Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Lidé a příběhy / Vlakové čety v kopačkách na fotbalovém turnaji v Bílině

Vlakové čety v kopačkách na fotbalovém turnaji v Bílině

21.6.2013 – autor: MARTIN HARÁK

Takový fotbalový turnaj může být nejenom milým vytržením z pracovního stereotypu, ale i vítanou příležitostí pro utužení přátelských vztahů. Vlakové čety Českých drah ze všech regionů republiky se již tradičně v květnu scházejí, aby nejenom poměřily své síly na hřišti, ale aby si i příjemně „provětraly hlavu“. Kopačky nazul také šéf vlakových čet Petr Baroch, o jehož pohár se vlastně hrálo.

Vlakové čety v kopačkách na fotbalovém turnaji v Bílině

Již šestý ročník tradičního fotbalového turnaje mužstev Vlakového doprovodu osobní dopravy se odehrál za deštivého počasí ve středu 22. května na fotbalovém stadionu FK Bílina na Mostecku v severních Čechách. Paralelně se o pohár ředitele VDOD utkalo čtrnáct mužstev – třináct bylo sestaveno z členů regionálních center vlakových doprovodů a jedno ze zaměstnanců vedení VDOD. 

A zase vyhráli Královéhradečtí

„Sešli jsme se opravdu v hojném počtu. Letos nás přijelo celkem 160, z čehož mám upřímnou radost,“ říká ředitel VDOD Petr Baroch, který byl současně jedním z hráčů fotbalového klání v Ústeckém kraji. „Naše každoroční setkání jsou především ve znamení relaxu a řada z nás si chce trochu i něco dokázat při sportovním zápolení, protože se i mezi vlakovými posádkami najdou soutěživé typy. Při této akci jde o neformální setkání našich posádek z celé republiky a navíc se každý ročník koná v jiném kraji, takže lidé poznávají postupně život i v jiných částech země,“ dodává ředitel Baroch.

Fotbalové klání se odehrálo ve dvou skupinách, vítězové a druzí v pořadí postoupili do semifinále. Ostatní družstva se utkala o jednotlivá umístění. Celkem se během středečního dopoledne odehrálo 56 zápasů, které se hrály paralelně na čtyřech hřištích. V souboji o první místo se utkala mužstva RCVD Hradec Králové a Praha. Úspěšnější byl Hradec Králové, který se stal celkovým vítězem turnaje. O třetí místo se následně utkalo pořádající RCVD Ústí nad Labem s Olomoucí. Úspěšnější byli ale domácí, kteří obsadili pěkné třetí místo. „Mužstvo královéhradeckého Regionálního centra vlakového doprovodu je vítězem už několika ročníků za sebou. Gratuluji tomuto týmu, že opět obhájil titul,“ komentoval výsledky turnaje Petr Baroch. Je však nutné dodat, že pořadí nebylo až tak důležité. Všichni přijeli především proto, aby podpořili společného ducha, zasportovali si a pobavili se se svými kolegy z celé republiky.

Hostitelem kolegů z vlakových doprovodů se stalo letos RCVD Ústí nad Labem pod vedením Václava Müllera. „Organizace turnaje bývá vždy velmi náročná záležitost, protože se musí pro desítky lidí zajistit ubytování, zabezpečit vlastní hřiště, catering, rozhodčí z fotbalové asociace, aby zápasy měly punc profesionality, a další desítky drobností, které divák na první pohled nevidí. Za ústecké RCVD se ujal celé akce náš šikovný vlakvedoucí Josef Kováč z Chomutova, který si s pomocí Fotbalového klubu v Bílině na svá bedra naložil prakticky celou organizaci fotbalového klání,“ potvrzuje vedoucí ústeckého RCVD Müller. 

Organizaci zajistil sportovní fanoušek

A jak se Josef Kováč vypořádal s organizací turnaje? „Chtěl jsem dokázat, že i obyčejný člověk jako já může jen pomocí mobilu a několika osobních jednání zabezpečit celé dvoudenní setkání pro tak velké množství lidí. Jsem velký fanda do sportu, zvláště do fotbalu, takže mě organizování zase moc nezatěžovalo. Osobně jsem jako mladík sám hrával fotbal, v mých šlépějích jdou i mí tři synové,“ vysvětluje nám svou motivaci chomutovský vlakvedoucí. Ještě dodává, že v dnešní době stoupají neustále nároky v pracovním procesu a navíc provozní zaměstnanci bývají každodenně vystaveni stresovým situacím.

„Mým cílem bylo připravit kolegům důstojné prostředí, a také aby se trochu uvolnili a vyčistili si hlavu. To se myslím docela podařilo,“ směje se pan vlakvedoucí. Jediným zádrhelem se snad stalo jen trochu deštivé počasí, které ale na dobré náladě nikomu neubralo. Na turnaj budou vlakvedoucí jistě dlouho vzpomínat při svých každodenních pracovních starostech.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Fotogalerie

Další články této rubriky

Jaroslav Rudiš: Pandemie mě paradoxně uklidnilaJaroslav Rudiš: Pandemie mě paradoxně uklidnila

29.6.2020 - Je známý nejen v České republice, ale hlavně v německy mluvících zemích, kde se jeho romány hojně čtou i vydávají. Spisovatel Jaroslav Rudiš, který je pověstný náklonností k vlakům – proslavila ho železničářská komiksová… »

Z vlaků do oblak a zase zpětZ vlaků do oblak a zase zpět

1.6.2020 - I když Aneta Ochránková ze Zákaznického personálu Brno doprovází vlaky teprve pár měsíců, už nyní je přesvědčená, že se v této práci našla. Kromě toho, že ji baví, zažívá díky ní každý den něco nového, zkrátka… »

Školí strojvůdce a tančí v rytmu rokenroluŠkolí strojvůdce a tančí v rytmu rokenrolu

24.3.2020 - Je velkým milovníkem hudby a také jedním ze zakladatelů dnes již proslulého jihlavského rokenrolového tanečního klubu Elvis Jihlava. Navzdory tomu má Vilibald Prokop zcela civilní zaměstnání. V rámci Oblastního centra provozu… »

 

Všechny články rubriky Lidé a příběhy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika