Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

15.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci Českých drah měli koncem června možnost si poprvé vyzkoušet moderní sedačky, které by se mohly v dalších letech objevit ve vlacích dálkové dopravy národního dopravce. Prezentaci pro představitele ČD v pražském Hotelu Embassy připravil jeden z tuzemských výrobců.

Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

Představil několik sedaček navržených studiem Patrika Kotase, které je možné rozšířit o další komfortní prvky, například LCD obrazovku, elektrické ovládání anebo stolek s lampičkou a osvětlením podlahy. Předvedeny zatím byly jen kusy určené pro první třídu, nechybělo tedy například čalounění kůží. Sedačky pro druhou třídu budou disponovat stejným, lehkým skeletem, jen kůži nahradí plyš. Polohu si pak bude možné nastavit mechanicky. Vývoj trval zhruba rok a půl, sedačky splňují evropské normy a standardy pro ergonomii.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3

Další články této rubriky

Zemřel kolega Michal HeindlZemřel kolega Michal Heindl

19.3.2021 - Dnešní doba je velmi náročná. Do toho všeho občas přijde zpráva, kterou člověk nechce slyšet. Stejně tomu bylo i 18. 3. 2021, kdy se ráno rozletěla do světa zpráva o úmrtí Michala Heindla, našeho kamaráda a kolegy z plzeňského… »

Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie Přípravu dalších bezbariérových služeb ČD nezastavila ani pandemie

3.3.2021 - Koronavirus v uplynulém roce výrazně omezil možnosti cestování, což se týkalo i nejzranitelnější skupiny obyvatel, osob se zdravotním handicapem. České dráhy navzdory tomu loni zajistily 4 584 objednaných přeprav… »

ČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém krajiČD získaly desetiletý kontrakt v Olomouckém kraji

2.3.2021 - České dráhy zajistí regionální dopravu v Olomouckém kraji i po roce 2022. Zástupci ČD a Olomouckého kraje podepsali začátkem ledna příslušnou desetiletou smlouvu. Kontrakt se týká provozního souboru Elektrická síť – střed a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika