Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

15.7.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Zástupci Českých drah měli koncem června možnost si poprvé vyzkoušet moderní sedačky, které by se mohly v dalších letech objevit ve vlacích dálkové dopravy národního dopravce. Prezentaci pro představitele ČD v pražském Hotelu Embassy připravil jeden z tuzemských výrobců.

Zástupci ČD otestovali sedačky pro nové vozy

Představil několik sedaček navržených studiem Patrika Kotase, které je možné rozšířit o další komfortní prvky, například LCD obrazovku, elektrické ovládání anebo stolek s lampičkou a osvětlením podlahy. Předvedeny zatím byly jen kusy určené pro první třídu, nechybělo tedy například čalounění kůží. Sedačky pro druhou třídu budou disponovat stejným, lehkým skeletem, jen kůži nahradí plyš. Polohu si pak bude možné nastavit mechanicky. Vývoj trval zhruba rok a půl, sedačky splňují evropské normy a standardy pro ergonomii.


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika