Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zaměstnanci vybrali přes 12 tisíc korun

Zaměstnanci vybrali přes 12 tisíc korun

30.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy se na konci loňského roku zapojily do charitativních akcí Movember a Giving Tuesday. Tým #PomahejsCD při nich vybral nejen ošacení, hračky či drogistické zboží, ale i více než deset tisíc korun. Při organizaci Giving Tuesday pomáhali i kolegové ze Zákaznického personálu.

Zaměstnanci vybrali přes 12 tisíc korun

„Než začal listopadový Movember, stanovili jsme si k pokoření hranici 11 111 korun. Nakonec jsme vybrali 12 112 korun, což je rekord,“ uvedla Pavlína Žáčková z oddělení propagace ČD. České dráhy jsou v rámci Movemberu zapojené, společně se Správou železnice a Drážním úřadem, ve skupině Drážňáci. „Nejčastěji kolegové přispívali několika stokorunami anebo se na pracovišti složili a jeden zaslal vyšší částku. Přispěli i zástupci managementu zapojených institucí,“ doplnila Žáčková.

Úspěch u personálu ČD zaznamenala i akce Giving Tuesday. „Pro potřeby Armády spásy jsme sbírali oblečení, domácí potřeby, hračky, peřiny, drogerii i ložní prádlo s cejchami. Kolegové věci nosili na svozová místa, která vznikla na regionálních pracovištích ZAP po celé republice. Jen z Generálního ředitelství odjel k organizátorům plný tranzit. Celkově jsme zaplnili v každém sběrném místě menší nákladní vozidlo, což rozhodně není málo,“ zhodnotila Žáčková. „Tímto děkuji všem kolegům, kteří pomohli při organizaci, a také všem, kteří v rámci akce přispěli,“ sdělila Jitka Kubíková, ředitelka Organizační jednotky ZAP.

Giving Tuesday letos připadl na 3. prosinec. Jde o světový svátek dárcovství. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání. Movember je charitativní organizace zaměřující se na zdravotní stav mužů, resp. rakovinu prostaty, varlat, duševní zdraví a prevenci sebevražd. Podporovatelé si vždy v listopadu nechávají narůst knír. ČD podporu vyjádřily speciálním polepem jedné jednotky řady 680.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika