Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zaměstnanci vybrali přes 12 tisíc korun

Zaměstnanci vybrali přes 12 tisíc korun

30.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy se na konci loňského roku zapojily do charitativních akcí Movember a Giving Tuesday. Tým #PomahejsCD při nich vybral nejen ošacení, hračky či drogistické zboží, ale i více než deset tisíc korun. Při organizaci Giving Tuesday pomáhali i kolegové ze Zákaznického personálu.

Zaměstnanci vybrali přes 12 tisíc korun

„Než začal listopadový Movember, stanovili jsme si k pokoření hranici 11 111 korun. Nakonec jsme vybrali 12 112 korun, což je rekord,“ uvedla Pavlína Žáčková z oddělení propagace ČD. České dráhy jsou v rámci Movemberu zapojené, společně se Správou železnice a Drážním úřadem, ve skupině Drážňáci. „Nejčastěji kolegové přispívali několika stokorunami anebo se na pracovišti složili a jeden zaslal vyšší částku. Přispěli i zástupci managementu zapojených institucí,“ doplnila Žáčková.

Úspěch u personálu ČD zaznamenala i akce Giving Tuesday. „Pro potřeby Armády spásy jsme sbírali oblečení, domácí potřeby, hračky, peřiny, drogerii i ložní prádlo s cejchami. Kolegové věci nosili na svozová místa, která vznikla na regionálních pracovištích ZAP po celé republice. Jen z Generálního ředitelství odjel k organizátorům plný tranzit. Celkově jsme zaplnili v každém sběrném místě menší nákladní vozidlo, což rozhodně není málo,“ zhodnotila Žáčková. „Tímto děkuji všem kolegům, kteří pomohli při organizaci, a také všem, kteří v rámci akce přispěli,“ sdělila Jitka Kubíková, ředitelka Organizační jednotky ZAP.

Giving Tuesday letos připadl na 3. prosinec. Jde o světový svátek dárcovství. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, oslavuje se vždy v úterý následující po dni díkůvzdání. Movember je charitativní organizace zaměřující se na zdravotní stav mužů, resp. rakovinu prostaty, varlat, duševní zdraví a prevenci sebevražd. Podporovatelé si vždy v listopadu nechávají narůst knír. ČD podporu vyjádřily speciálním polepem jedné jednotky řady 680.


Průměrné hodnocení (4 hlasů): 4

Další články této rubriky

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

Finanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů KčFinanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů Kč

26.4.2021 - Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021–2023. Zároveň schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun, oproti minulým letům, kdy byl roční… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika