Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / VUZ představil indikátor plochých kol

VUZ představil indikátor plochých kol

7.8.2020 – autor: JOSEF HOLEK

Výzkumný Ústav Železniční posílil technologické a zkušební zázemí svého zkušebního centra v Cerhenicích u Velimi o nejmodernější zařízení v ČR, které měří mimookruhovost kol a vzájemné působení kola a kolejnice, tedy indikátor plochých kol systému ARGOS.

VUZ představil indikátor plochých kol

Indikátor podle provozního ředitele zkušebnictví Miloše Klofandy zajízdy kontroluje stav jízdní plochy kol železničních kolejových vozidel aporovnává skutečný stav jízdní plochy snastavenými parametry. Zajišťuje tak ochranu infrastruktury azabraňuje většímu rozsahu poškození jízdních ploch dvojkolí. Generální ředitel VUZ Martin Bělčík doplnil, že pořízení systému je součástí probíhající modernizace ZV VUZ. Cílem totiž je vytvořit maximálně bezpečné amoderní prostředí pro testování. Indikátor umožňuje eliminovat škody, které vpřípadě poškození infrastruktury znamenají nejen náklady nanáslednou úpravu koleje, ale iztrátu tržeb.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Přeprava s Čínou po Nové hedvábné stezce rostePřeprava s Čínou po Nové hedvábné stezce roste

6.10.2020 - Společnost ČD Cargo Logistics, stoprocentní dceřiná společnost největšího tuzemského železničního dopravce ČD Cargo, zaznamenává růst poptávky po železniční přepravě zboží mezi Českou republikou a Čínou i v opačném… »

V IT technologiích je VUZ průkopníkemV IT technologiích je VUZ průkopníkem

5.10.2020 - Informační technologie hýbou světem. Tento fakt si již v mládí uvědomoval i Jaroslav Eichler, vedoucí oddělení IT Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ). Zkušenosti nabíral v řadě nadnárodních firem, aby po letech přešel pod… »

TSI jsou pro specialisty VUZ zákonemTSI jsou pro specialisty VUZ zákonem

25.8.2020 - Expert Kanceláře autorizované osoby (KAO) Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) Jan Veselík je železničářské dítě. Jeho otec byl strojvedoucím, a pokud to bylo možné, podíval se malý Honzík i na stanoviště. Nyní je z Jana… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika