Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Podchod na hlavním nádraží v Praze se prodlouží

Podchod na hlavním nádraží v Praze se prodlouží

11.5.2020 – autor: JOSEF HOLEK Vizualizace: SPRÁVA ŽELEZNIC

Stavební firmy se v květnu pustí do prodloužení severního podchodu pražského hlavního nádraží. Podle generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody se tak podstatně zkrátí docházková vzdálenost z hlavního nádraží na Žižkov a Vinohrady.

Podchod na hlavním nádraží v Praze se prodlouží

Vyústění pěší trasy bude situováno do Seifertovy ulice přes komerční centrum Churchill Square. Výstup z podchodu zajistí kromě schodiště také eskalátory a výtah. Prodloužení podchodu za stávající 7. nástupiště je řešeno tak, aby bylo možné v budoucnu rozšířit nádraží o další ostrovní nástupiště. Práce dále zahrnují potřebné přeložky kolejí, kolektoru, vodovodu a úpravy kanalizace. V prodlouženém podchodu se také zřídí informační a orientační systém. Součástí stavby jsou také související úpravy trakčního vedení a doplnění komunikace a pěších ploch u výstupu z podchodu. První chodci si díky prodloužení podchodu zkrátí cestu z centra do přilehlých městských částí příští rok v srpnu.


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 4.67

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika