Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Pavel Krtek se v Petrohradu sešel s generálním konzulem Karlem Kühnlem

Pavel Krtek se v Petrohradu sešel s generálním konzulem Karlem Kühnlem

6.12.2016 – autor: REDAKCE

Pavel Krtek, předseda představenstva a generální ředitel Českých drah se v doprovodu člena představenstva Romana Štěrby sešel s generálním konzulem ČR Karlem Kühnlem. Ten je u příležitostí konání valného shromáždění Mezinárodní železniční unie (UIC) seznámil s ruskými reáliemi a probral s nimi i možnosti uplatnění českého železničního průmyslu a kooperaci ČD s Ruskými železnicemi.

Pavel Krtek se v Petrohradu sešel s generálním konzulem Karlem Kühnlem

Rusko je ro tuzemsko i ČD dlouhodobým strategickým partnerem v oblasti dvoustranných obchodně ekonomických vztahů. „Významnou roli v koordinaci a rozvoji vztahů sehrává Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědeckotechnickou spolupráci, stejně jako přímá spolupráce s regiony Ruské federace,“ připomněl Kühnl.

V Severozápadním federálním okruhu má Česká republika ustanoveny Společné pracovní skupiny pro spolupráci s Petrohradem a Leningradskou oblastí. Vedoucím české části skupiny je český náměstek ministra dopravy ze strany Petrohradu člen vlády, zpravidla předseda Výboru pro mezinárodní vztahy a ze strany Leningradské oblasti pak vicegubernátor. 

Na závěr schůzky se diskutující probrali možnosti uplatnění českého železničního průmyslu na tradičním ruském trhu a kooperace ČD a ČD Cargo s Ruskými železnicemi.

Co je posláním generálního konzulátu

  • vytvářet podmínek pro zlepšování exportní a investiční pozice ČR v ruském Severozápadním federálním okruhu,
  • zpracovávání informací o hospodářském vývoji regionu,
  • vyhledávat exportní, investiční a privatizační příležitosti,
  • asistence českým podnikům při navazování kontaktů, a to zejména se státními institucemi a významnými podniky regionu
  • pomoc českým podnikatelským subjektům, hospodářským komorám, oborovým svazům, asociacím a aliancím při orientaci na místním trhu, a to v přímé součinnosti s kanceláří CzechTrade Sankt Peterburg,
  • podpora prosazování českých firem v teritoriu formou firemních prezentací, seminářů, obchodních misí a veletrhů
  • přispívání k realizaci úkolů vyplývajících z činnosti Mezivládní komise pro hospodářskou, průmyslovou a vědecko-technickou spolupráci mezi ČR a RF,
  • výpomoc orgánům státní (regionální) správy ČR při plnění jim stanovených úkolů ve vztahu k danému regionu.

Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

Nadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korunNadační fond Skupiny ČD rozdělil prvních 400 tisíc korun

30.9.2020 - Správní rada Nadačního fondu Skupiny ČD – ŽELEZNICE SRDCEM rozdělila prvních 400 tisíc korun z transparentního účtu. Příjemci jsou zaměstnanci Českých drah, kteří utrpěli zranění při nedávných vážných nehodách u… »

Spolupráce NRZP a ČD pokračujeSpolupráce NRZP a ČD pokračuje

29.9.2020 - Více než šest stovek bezbariérových vozů a jednotek, přes 5 000 bezbariérových spojů každý den, což představuje více než dvě třetiny denně vypravených vlaků Českých drah, či unikátní společně vyvinutý objednávkový… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika