Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Na Vysočině se jezdí na jednu jízdenku

Na Vysočině se jezdí na jednu jízdenku

9.3.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Kraj Vysočina odstartoval první etapu tarifní integrace. Nově mohou cestující jezdit vlaky i linkovými autobusy na jednu jízdenku, prozatím jen v papírové podobě. V nabídce je jízdní doklad pro jednotlivé cesty nebo jízdenka celodenní. Jízdenky si budou cestující dále kupovat u řidičů jak v autobusech, tak i v železničních pokladnách nebo u průvodčích ve vlacích ČD

Na Vysočině se jezdí na jednu jízdenku

V nich si ale cestující musí o krajský tarif požádat, neboť dopravce má svůj vlastní tarif. Proto je na každém, zda si zvolí jízdné ČD, nebo podle tarifu Veřejné dopravy Vysočiny (VDV). V případě předpokládaného přestupu na autobus, který je integrovaný, si zákazník ČD musí vybrat jízdenku v tarifu VDV, která je přestupní. V opačném případě, kdy si koupí „integrovanou“ jízdenku v autobuse, tak při přestupu na vlak si ji nemusí již nijak označovat, a prokáže se jí jen při kontrole průvodčímu. Elektronické odbavování cestujících hodlá kraj zavést do konce roku 2021.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 4.5

Další články této rubriky

Stavební práce u Šakvic pokračujíStavební práce u Šakvic pokračují

20.5.2020 - Po zimní přestávce se opět rozeběhly stavební práce na modernizaci, ale především elektrizaci železniční tratě z koridorové stanice Šakvice do nedalekých Hustopečí u Brna. »

Ostravské hlavní nádraží má nové eskalátoryOstravské hlavní nádraží má nové eskalátory

19.5.2020 - Na konci dubna začal na ostravském hlavním nádraží zkušební provoz čtyř nových eskalátorů, které umožní pohodlnější přístup z odbavovací haly do nadchodu spojujícího jednotlivá nástupiště. Nové schody se stavěly od… »

Provoz mezi Smíchovem a Radotínem omezí výlukyProvoz mezi Smíchovem a Radotínem omezí výluky

18.5.2020 - V polovině dubna se na frekventované trati mezi pražským Smíchovem a Radotínem začalo kvůli stavebním pracím jezdit jen po jedné koleji. Omezení potrvá až do poloviny prosince. Správa železnic vymění železniční spodek i svršek a… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika