Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Den železničářů slavilo tisíc lidí

Den železničářů slavilo tisíc lidí

24.10.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Luženské ČD Muzeum vzdalo na konci září hold práci železničářů. Podle Miloslava Kothery, ředitele Centra historických vozidel ČD, akci muzeum pořádá každoročně. Při Dni železničářů, jak se akce jmenovala, dopravce z Lužné u Rakovníka vypravil několik párů historických, parních vlaků do Chomutova a Kolešovic.

Den železničářů slavilo tisíc lidí

V jejich čelech se blýskly lokomotivy 475.179 Šlechtična v soupravě s vozy řad WLAB, Dfd, Ce či Bai a v sobotu 534.0323 Kremák s vozy řady Bam. V neděli byla souprava na Kolešovku sestavena z historických nákladních vozů a z vozů řady Bai, tedy tak, jak se po místní trati jezdilo. Akci si nenechalo ujít zhruba tisíc návštěvníků. Letošní sezonu v muzeu uzavře tradiční Poslední parní víkend, kdy se vydají retro vlaky z Lužné do Rakovníka, Prahy a zpět. Akce se uskuteční 26. a 27. října. Kromě jízd bude připraven i zajímavý doprovodný program. Pro letošek bude muzeum uzavřeno 28. října.


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 4

Další články této rubriky

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

Vyjel jubilejní 800. Mattoni expressVyjel jubilejní 800. Mattoni express

15.2.2024 - Ze stanice Vojkovice nad Ohří se 16. ledna odpoledne vydal na cestu jubilejní 800. Mattoni express, kterým ČD Cargo ve spolupráci s dopravcem Railsystém zajišťuje přepravu nealkoholických nápojů společnosti Mattoni 1873 z Kyselky do… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika