Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD uspořádaly prezentační den pro studenty

ČD uspořádaly prezentační den pro studenty

31.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy (ČD) uspořádaly v českovelenické železniční stanici prezentační den pro studenty zdejší střední školy. Jedenadvacet studentů studijních oborů Obchod, doprava a služby a Komerční pracovník v dopravě si přišlo prohlédnout zázemí pokladny a nedávno rekonstruované Středisko vlakových čet ČD a provozní prostory Správy železnic (dříve SŽDC). Několik z nich by chtělo u dopravce pracovat.

ČD se představily studentům

 „Cílem akce bylo zaujmout možné budoucí zaměstnance ČD, ať už v řadách Zákaznického personálu nebo jinde ve struktuře skupiny ČD,“ uvedl Jaromír Půta, manažer pořádajícího Regionálního pracoviště ZAP v Českých Budějovicích.

Prokázali zájem o zaměstnání

Studenti si prohlédli prostory zdejších osobních pokladen anebo nové středisko vlakových čet a jeho vybavení i zázemí správce infrastruktury. Čas byl vyhrazen i na debatu, nebo vědomostní kvíz o železnici a ČD. Celým dnem pak potenciální nové kolegy provedli supervizoři Naďa Königsmarková, Pavel Beránek, dozorčí osobní přepravy Roman Mayer a zaměstnanci Správy železnic.

Zaměstnanci RP ZAP České Budějovice představili České dráhy jako moderní firmu, která má budoucnost. „Snažíme se propagací firmy získat studenty na brigádu nebo hlavní pracovní poměr i z této školy. A to se nám daří,“ vysvětlil Půta.

Se Střední školou České Velenice dopravce spolupracuje řadu let. Mnoho absolventů už dokonce našlo ve skupině ČD pracovní uplatnění. Na akci se navíc ukázalo, po dotázání, kdo má v plánu nastoupit k ČD, že firma je perspektivním zaměstnavatelem. „Zvedl se les rukou. Zájem byl zejména o profese strojvedoucí a vlakvedoucí,“ potvrdil manažer.

Prezentační den nepořádal českobudějovický ZAP poprvé. Už loni v červnu pozval do Klatov na podobnou akci studenty plzeňské Střední průmyslové školy dopravní. „I v letošním roce plánujeme opakování akce v Klatovech. S dopravní průmyslovou školou v Plzni jsme domluvení na květen. Zároveň se také pravidelně účastníme Dnů otevřených dveří dopravní školy v Plzni,“ uzavřel Půta.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 4.3

Další články této rubriky

Začala oprava historicky cenné nádražní budovy v ŽatciZačala oprava historicky cenné nádražní budovy v Žatci

23.2.2024 - Správa železnic zahájila opravu památkově chráněné nádražní budovy v Žatci. Stavební práce v hodnotě bezmála 99 milionů korun provede společnost Chládek & Tintěra. Do konce příštího roku projde obnovou nejen střecha a… »

Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic Připravuje se modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic

22.2.2024 - Správa železnic hledá projektanta modernizace úseku z Výstaviště do Dejvic. Vítěz vytvoří projekt pro téměř tříkilometrový úsek mezi již budovanou zastávkou na Výstavišti a stanicí v Dejvicích. Ta bude nově umístěna v… »

Plzeňské nádraží opět září novotouPlzeňské nádraží opět září novotou

18.2.2024 - Po téměř tříleté rekonstrukci v hodnotě zhruba jedné miliardy korun se počátkem ledna otevřela památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907. Celý objekt, jímž denně projde až 20 tisíc cestujících, má… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika