Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / ČD uspořádaly prezentační den pro studenty

ČD uspořádaly prezentační den pro studenty

31.1.2020 – autor: JOSEF HOLEK

České dráhy (ČD) uspořádaly v českovelenické železniční stanici prezentační den pro studenty zdejší střední školy. Jedenadvacet studentů studijních oborů Obchod, doprava a služby a Komerční pracovník v dopravě si přišlo prohlédnout zázemí pokladny a nedávno rekonstruované Středisko vlakových čet ČD a provozní prostory Správy železnic (dříve SŽDC). Několik z nich by chtělo u dopravce pracovat.

ČD se představily studentům

 „Cílem akce bylo zaujmout možné budoucí zaměstnance ČD, ať už v řadách Zákaznického personálu nebo jinde ve struktuře skupiny ČD,“ uvedl Jaromír Půta, manažer pořádajícího Regionálního pracoviště ZAP v Českých Budějovicích.

Prokázali zájem o zaměstnání

Studenti si prohlédli prostory zdejších osobních pokladen anebo nové středisko vlakových čet a jeho vybavení i zázemí správce infrastruktury. Čas byl vyhrazen i na debatu, nebo vědomostní kvíz o železnici a ČD. Celým dnem pak potenciální nové kolegy provedli supervizoři Naďa Königsmarková, Pavel Beránek, dozorčí osobní přepravy Roman Mayer a zaměstnanci Správy železnic.

Zaměstnanci RP ZAP České Budějovice představili České dráhy jako moderní firmu, která má budoucnost. „Snažíme se propagací firmy získat studenty na brigádu nebo hlavní pracovní poměr i z této školy. A to se nám daří,“ vysvětlil Půta.

Se Střední školou České Velenice dopravce spolupracuje řadu let. Mnoho absolventů už dokonce našlo ve skupině ČD pracovní uplatnění. Na akci se navíc ukázalo, po dotázání, kdo má v plánu nastoupit k ČD, že firma je perspektivním zaměstnavatelem. „Zvedl se les rukou. Zájem byl zejména o profese strojvedoucí a vlakvedoucí,“ potvrdil manažer.

Prezentační den nepořádal českobudějovický ZAP poprvé. Už loni v červnu pozval do Klatov na podobnou akci studenty plzeňské Střední průmyslové školy dopravní. „I v letošním roce plánujeme opakování akce v Klatovech. S dopravní průmyslovou školou v Plzni jsme domluvení na květen. Zároveň se také pravidelně účastníme Dnů otevřených dveří dopravní školy v Plzni,“ uzavřel Půta.


Průměrné hodnocení (10 hlasů): 4.3

Další články této rubriky

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu… »

Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie Nárůst počtu cestujících zastavila pandemie

27.4.2021 - Po mnohaletém růstu počtu cestujících ve vlacích Českých drah se loni tento trend obrátil. Na vině je pandemie koronaviru, která zájem lidí dočasně zastavila. České dráhy loni přepravily 117,7 milionu zákazníků, což… »

Finanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů KčFinanční podpora historickým vozidlům vzroste na 5 milionů Kč

26.4.2021 - Ministerstvo dopravy vyhlašuje výzvu v rámci programu na obnovu historických železničních vozidel na období 2021–2023. Zároveň schválilo a navýšilo roční rozpočet na 5 milionů korun, oproti minulým letům, kdy byl roční… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika