Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Novinky / Skaličák se vrátí na Moravu

Skaličák se vrátí na Moravu

21.10.2020

Naše Centrum historických vozidel v Lužné u Rakovníka před nedávnem ukončilo půlroční opravy kotle parní lokomotivy 433.001 z roku 1948. CHV už také stačilo brněnský Skaličák prověřit. První jízdu si odbyl na trase z Lužné do Mostu a zpět. Chtěli jsme nabídnout zážitkovou jízdu i milovníkům drážní historie z druhého konce republiky.

Skaličák 433.001 dojezdil v roce 1978 v Brně a v následujícím roce byla přeměněn na vytápěcí kotel. Technici však s rekonstrukcemi nekončí. Aktuálně pracují na Šlechtičně 475.101 - lokomotiva má například tendr po generální opravě. Po ukončení prací bude vrácen zpět, na jižní Moravu. Termín dokončení ještě není znám. 

Foto: Jiří Škaloud


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 5

Další články této rubriky

Pozor na podvodné maily. Nezaměňte například písmena g a qPozor na podvodné maily. Nezaměňte například písmena g a q, pozor dejte i na zprávu od pošty

27.10.2020 - Bezpečnostní odbor Českých drah upozorňuje na zvýšený počet kybernetických útoků. V poslední době se šíří především mailem, přičemž útočníci se snaží například prostřednictvím adres s doménou příjmeni@qr.cd.cz… »

Fotogalerie: Rekonstrukci okruhu urychlil speciální stroj

26.10.2020 - Zákazníkům Výzkumného Ústavu Železničního, naší dceřiné společnosti, bude od poloviny listopadu opět sloužit malý okruh Zkušebního centra v Cerhenicích u Velimi. Zavřený byl kvůli generální rekonstrukci. Na zakázce se… »

O víkendu nezapomeňte na změnu časuO víkendu nezapomeňte na změnu času

23.10.2020 - V noci ze soboty 24. na neděli 25. října končí letní čas a hodinové ručičky se ve 3:00 hod. posunou o hodinu zpět. »

 

Všechny články rubriky Novinky

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika