Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Nová hala DPOV ve Veselí nad Moravou je téměř dokončena

Nová hala DPOV ve Veselí nad Moravou je téměř dokončena

9.10.2017 – autor: PETR SLONEK

Stavba, respektive rozšíření tzv. modré haly v areálu DPOV Veselí nad Moravou, se chýlí ke konci. V minulých dnech se dokončovala pokládka dlažby ke kolejím.

Nová hala DPOV ve Veselí nad Moravou je téměř dokončena

Slavnostní otevření a zahájení zkušebního provozu haly se odehraje v pátek 13. října, kdy v provozním středisku oprav (PSO) DPOV ve Veselí nad Moravou zasedne Dozorčí rada DPOV. Jednotky řady 844 jsou zatím nejdelšími vozidly, která se v DPOV PSO opravují, a zároveň vyžadují odpovídající technologické vybavení. Nový modul, který byl přistaven k dvoukolejné hale z roku 2014, je jednokolejný, dlouhý 120 m, široký 10 m, v celé délce opatřen dráhou s portálovým jeřábem o nosnosti 10 t. Na dvou sadách patkových zvedáků zde bude možné vyvazovat současně dvě jednotky řady 844. Hala má sloužit k opravám RegioSharků či k opravám po násilném poškození.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

Od traťového vozíku po vysokorychlostní vozidlaOd traťového vozíku po vysokorychlostní vozidla

11.5.2018 - Akreditovaná zkušební laboratoř VUZ dokáže zákazníkům nabídnout různorodé spektrum služeb zejména v oblasti zkoušek drážních vozidel. Díky statutu pověřené právnické osoby také nabízí poradenský servis a podporu při… »

Bezpečnější posunování v ZC VelimBezpečnější posunování v ZC Velim

18.4.2018 - Každý, kdo v ČR provozuje dráhu, je povinen ji provozovat pro potřeby plynulé a bezpečné drážní dopravy, a to podle pravidel pro provozování dráhy a úředního povolení. Tak alespoň hovoří litera zákona č. 266/1994 Sb. o… »

Inovativní projekty na Dynamickém zkušebním stavuInovativní projekty na Dynamickém zkušebním stavu

30.3.2018 - S ohledem na rostoucí nároky zákazníků co se týče provedení a realizace zkoušek byly na Dynamickém zkušebním stavu (DZS) „aktivovány“ systémy, které umožňují napodobovat, či dokonce kopírovat reálné zatížení součástí… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika