Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Nová hala DPOV ve Veselí nad Moravou je téměř dokončena

Nová hala DPOV ve Veselí nad Moravou je téměř dokončena

9.10.2017 – autor: PETR SLONEK

Stavba, respektive rozšíření tzv. modré haly v areálu DPOV Veselí nad Moravou, se chýlí ke konci. V minulých dnech se dokončovala pokládka dlažby ke kolejím.

Nová hala DPOV ve Veselí nad Moravou je téměř dokončena

Slavnostní otevření a zahájení zkušebního provozu haly se odehraje v pátek 13. října, kdy v provozním středisku oprav (PSO) DPOV ve Veselí nad Moravou zasedne Dozorčí rada DPOV. Jednotky řady 844 jsou zatím nejdelšími vozidly, která se v DPOV PSO opravují, a zároveň vyžadují odpovídající technologické vybavení. Nový modul, který byl přistaven k dvoukolejné hale z roku 2014, je jednokolejný, dlouhý 120 m, široký 10 m, v celé délce opatřen dráhou s portálovým jeřábem o nosnosti 10 t. Na dvou sadách patkových zvedáků zde bude možné vyvazovat současně dvě jednotky řady 844. Hala má sloužit k opravám RegioSharků či k opravám po násilném poškození.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

Certifikace železničních vozidel podle legislativy EU ve VUZCertifikace železničních vozidel podle legislativy EU ve VUZ

16.11.2017 - Certifikace železničních vozidel jsou ve Výzkumném Ústavu Železničním (VUZ) prováděny útvarem Kancelář autorizované osoby (KAO). Podle druhu posuzování z hlediska předpisů funguje KAO jako oznámený subjekt (NoBo – posuzování… »

Moderní a prostorné. DVI sídlí v novémModerní a prostorné. DVI sídlí v novém

14.11.2017 - Zákazníkům Dopravního vzdělávacího institutu slouží nové prostory v pražském Karlíně. Kromě moderního vybavení a většího počtu učeben nabízí i lepší dostupnost a také klid na výuku. DVI se ze Žižkova přesunulo do… »

DPOV otevřelo halu pro opravy ŽralokůDPOV otevřelo halu pro opravy Žraloků

10.11.2017 - Provozní středisko oprav DPOV ve Veselí nad Moravou, dceřiné společnosti Českých drah, má k dispozici zbrusu novou část opravárenské haly. Postavena byla modulovým systémem a navazuje na stávající dvoukolejnou halu z roku 2012.… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika