Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Nová hala DPOV ve Veselí nad Moravou je téměř dokončena

Nová hala DPOV ve Veselí nad Moravou je téměř dokončena

9.10.2017 – autor: PETR SLONEK

Stavba, respektive rozšíření tzv. modré haly v areálu DPOV Veselí nad Moravou, se chýlí ke konci. V minulých dnech se dokončovala pokládka dlažby ke kolejím.

Nová hala DPOV ve Veselí nad Moravou je téměř dokončena

Slavnostní otevření a zahájení zkušebního provozu haly se odehraje v pátek 13. října, kdy v provozním středisku oprav (PSO) DPOV ve Veselí nad Moravou zasedne Dozorčí rada DPOV. Jednotky řady 844 jsou zatím nejdelšími vozidly, která se v DPOV PSO opravují, a zároveň vyžadují odpovídající technologické vybavení. Nový modul, který byl přistaven k dvoukolejné hale z roku 2014, je jednokolejný, dlouhý 120 m, široký 10 m, v celé délce opatřen dráhou s portálovým jeřábem o nosnosti 10 t. Na dvou sadách patkových zvedáků zde bude možné vyvazovat současně dvě jednotky řady 844. Hala má sloužit k opravám RegioSharků či k opravám po násilném poškození.


Průměrné hodnocení (7 hlasů): 4.43

Další články této rubriky

Zkušební laboratoř ve znamení brzdových zkoušekZkušební laboratoř ve znamení brzdových zkoušek

2.1.2018 - Akreditovaná Zkušební laboratoř VUZ, která je vedena v seznamu akreditovaných laboratoří dle normy ČSN EN ISO 17025 pod číslem 1462, letos rozhodně nezahálela. Hned z počátku roku uskutečnila dva projekty prakticky kompletních… »

ŽZO Cerhenice: první zkušební dráha v ČeskuŽZO Cerhenice: první zkušební dráha v Česku

7.12.2017 - Letošní rok byl pro společnost Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) v oblasti její hlavní činnosti — zkušebnictví — zlomový. Dne 1. dubna 2017 totiž vstoupila v platnost tolik očekávaná novela zákona o dráhách, která definovala… »

Terminál Brno: křižovatka pro silniční návěsyTerminál Brno: křižovatka pro silniční návěsy

6.12.2017 - Brno bylo počátkem sedmdesátých let 20. století zařazeno jako jedna z lokalit do plánu nově budované sítě kontejnerových překladišť. První provizorní překladiště zde bylo otevřeno společností ČSKD-Intrans v roce 1973. V… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika